Nos, igaz ami igaz, sokat nem tudunk tanulni az ilyesféle time-lapse videóból és csak arra jó, hogy ámuljunk, meg hűűű, meg háááá, de azért így is érdekes.
Pratik Naik, a Solstice Retouch retusőrének munkáját rögzítették egy time-lapse videón, amelyen Jonas Jensen fotóját retusálja. A videóból jól látható, mennyi munka van egy profi arcretus közben, s milyen lépésekből áll a folyamat. Ahhoz azonban túl gyorsan történik minden, hogy komolyabban eltanulhassuk a mesterfogásokat, így csak a szokásos lépéseket látjuk: 1. Healing ecsettel bőrhibák alap javítása 2. Klónozó eszközzel és Healing ecsettel arcszőrzet eltávolítása 3. Háttér javítása klónozó eszközzel 4. Képen keresztbe futó hajszál retusálása klón eszközzel 5. Apróbb részletek finomítása 6. Tónuskiegyenlítés 7. Színkorrekció 8. Orr és száj formájának finomítása Liquify eszközzel
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
Eric Paré kanadai fotós a fényfestés egyik mestere. Elismertségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 2015-ös AdobeMAX szakmai konferenciára is meghívták vendégfotósként. Az...
Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!