Ha túl unalmasnak és üresnek találod a modelled mögötti hátteret, könnyen feldobhatod egyszerűen kivitelezhető, ablak által vetetthez hasonló árnyékkal.
Bár léteznek ma már olyan fényforrások, amelyekre különböző formájú árnyékolókat helyezve mintákat rajzolhatunk a hátterünkre már fotózáskor, nem mindenki teheti meg, hogy ilyen drága felszerelésbe fektessen. Pláne nem akkor, amikor műterembe csak bérlés útján jutunk és azt kell használjuk, amit kapunk. Ilyen esetben sem kell kétségbe esni, hiszen a lenti módszerrel könnyedén feldobhatjuk fotónk hátterét. A képfeldolgozás során a Photoshop által kínált egyedi mintát (Custom Shape) alkalmazzuk, majd a képre helyezett és megvastagított formát gaussi elmosással (Filter/Blur/Gaussian Blur) lágyítjuk. Végül rétegmaszkkal lesatírozzuk a szükségtelen helyekről az árnyékot. Amivel még érdekesebbé tehetjük a hátteret, ha az árnyék hatásra használt rácsozatra perspektív torzítást alkalmazunk (Edit/Transform/Perspective). Glyn Dewis videója:
Ha már megkaptad, vagy megvetted életed első DSLR-jét, szinte biztos, hogy az alap kitobjektívvel kaptad. Merre érdemes tovább lépned? Mit adnak neked pluszban a fix gyújtótávolságú objektívek? Melyek a legkedveltebb típusok? Cikkünkben ezt foglaljuk össze.
Azt gondolom senkinek sem kell ecsetelnem, hogy a legnépszerűbb RAW feldolgozó (és egyébként kép kategorizálásra is használt) szoftver a Lightroom. Mindez annak ellenére így...
Egy jó fotóállványról ábrándozol, de nem tudod melyik, mire jó? Mit jelentenek asokszor ködös szakkifejezések? Íme, állvány enciklopédiánk kezdőknek.
A fényképezőgépem fel fog menni bármelyik...
Ne mondassunk í betűs szavakat, használjunk más trükköt! Erről szól(hatna) az alábbi videó. Bizonyára sok fotós szembesül első portréfotózásán, vagy csoportkép készítésén...