Értékelés
Az utóbbi években a zoom növelése mellett egyre népszerűbb vevőcsalogató volt a látóószög növelése. Ha valamit ki kell emelni a Nikon Coolpix L820 esetében, hát ez lenne az. A kisfilmes értéken 22,5mm-es látószög jó társsá teszi ha tájképezni, épületeket, esetleg belső teret fotózni keresünk gépet. Képminőségben nem kiemelkedő amit tud, de nem is szégyellnivaló, hiszen szép színeket, jó kontrasztot és kordában tartott zajszintet kapunk.
Problémám elsősorban az volt vele, hogy ennyi pénzért már manuális beállításokat tudó fényképezőgépet is kapunk, illetve kezelés terén is elbírt volna legalább egy gyorsmenüt, mert elég körülményes szinte mindent a menüben keresgélni. Nem ártott volna egy árva, háromképes expozíció sorozat sem, ha már több mint féltucat egyéb sorozatmódot kapunk.
A fentiek miatt elsősorban azoknak ajánljuk, akik viszonylag jó áron szeretnének egy komolyabban kinéző, nagy zoomos kompaktot, de nem feltétlenül szeretnének elmerülni a fotózás mélyvízében. Bridge gépnek tehát kevés az L820 egyszerű point’n’shoot masinának viszont sok. Azaz, hogy inkább az utóbbi, de alaposan megspékelve sokféle földi jóval, egy rakás szín- és képeffektussal, utólagos feldolgozási lehetőségekkel, gyors sorozat módokkal és változtatható sebességű videóval, 3D állókép móddal, 1cm-es makró móddal. Mind-mind olyan szolgáltatás, mely elsősorban a kezdő fotósokat szolgálja. Első ultrazoomnak nagyon jó választás.
A Nikon Coolpix L820 ultrazoom fényképezőgép ára cikkünk megjelenésekor 53 ezer Ft-tól indul.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitívumok | negatívumok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- AN-CP21 vállszíj
- UC-E16 USB kábel
- EG-CP16 Audio/Video kábel
- 4 db AA alkáli elem
- LC-CP28 lencsevédő kupak
A fényképezőgépet a Nikon hazai forgalmazójától kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre.
A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átszámított gyújtótávolság is.
A tesztfotók elkészítésénél a gép alap beállításait használtuk.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).