Ahogy arról a napokban már írtunk, az SD szabványt kezelő gyártói szövetség kidolgozta a kártya egyik új szabványát, ami a wifi adapter beépítését és működését egységesíti. Hétfő este az egyik zártkörű rendezvényen az SDA egyik mérnöke több-kevesebb sikerrel demonstrálta is nekem a kártya működését. (Az adatátvitel az ilyen helyeken, ahol több ezer ember, több száz kiállító van egy nagy teremben, szinte sosem működik.) A demonstrációhoz használt FlashAir SD kártyát a Toshiba készítette, és a szabvány W verzióját támogatja. Ez az adott terméknél annyit tesz, hogy a kártya egy web szervert tartalmaz, amire a kártya IP címének ismeretében egy közönséges böngészőből lehet csatlakozni. Az elkészült képek automatikusan megjelennek az oldalon, így a hálózaton keresztül megnézhetők vagy letölthetők. A Toshiba kártyája gyártásra kész, várhatóan februárban már a boltokban lesz. A szabvány támogatja az IEE 802.11b6g/n wifi szabványokat és a WEP, WPA/WPA2 (TKIP,AES) titkosítást. A kártyán lévő fájlok között nem tesz különbséget, akár RAW vagy videó fájlok is átvihetők lesznek. Az internetes feltöltéshez és a fényképezőgépek közötti áttöltéshez a fényképezőgép szoftverének támogatására is szükség lesz, ami elméletileg firmware frissítéssel biztosítható, de sokkal valószínűbb, hogy ez a tudás csak a később megjelenő termékekben terjed el. A kártyának jelenleg csak W és D verziója létezik, de a CP+-on egy harmadik verziót is bemutatnak majd.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Vigyázz, mit fotózol egy német tányéron!
Németországban a vacsorádat is védheti szerzői jog. Érdekes cikket tett közzé a Die Welt nyomán a PetaPixel.com, amely a német...
Valentin napra ajánljuk: szívecskék a háttérben (egyedi bokeh)
Korábbi bejegyzésünkben már foglalkoztunk a Valentin napi fotózással, most egy olyan módszert mutatunk be, amelyhez kicsit komolyabb felszerelés szükséges, de végeredményében emiatt eleve jobb...
Alapfokon: Érzékelők IV.
Elsősorban a gyártók választják meg, hogy milyen típusú érzékelőt használnak. De vajon milyen előnyei és hátrányai vannak az egyes típusoknak?
Ne maradj le róla: Lumix akadémia, nem csak Panasonicosoknak
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.
A nagy sebességű vakuszinkron (HSS)
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben