Előzetes: Olympus C-1 Zoom és Olympus C-700 Ultra Zoom

0

Olympus C-1 Zoom és Olympus C-700 UltraZoom

Olympus C-1 Zoom
A már bemutatott C-100-hoz hasonló stílusú, de annál jóval többet tudó fényképezőgép. Ugyanúgy 1,3 megapixeles CCD-vel szerelték, mint a C-100-ast, de fix gyújtótávolságú objektív helyett egy háromszoros zoomtartományú optikát szereltek rá. A nagyobb tudás ellenére a gép kisebb, mint a már említett modell. A méretcsökkenést elsősorban az elemek számának felezésével (a C-1 Zoomba csak 2 ceruzaelem kell) érték el. Nyilván a kis méret miatt nem tudták kellő távolságra tenni a beépített vakut az objektív tengelyétől, így felugró (a vázból teljesen kiemelkedő) vakut szereltek a gépre. A fényképezőgépbe az USB és a hálózati adapter csatlakozó mellé egy videó kimenetet is szereltek, így a kártyán lévő képekből akár tv-n szervezhetünk vetítést.

Olympus C-1 Zoom

A C-1 Zoom egy kimondottan amatőr, a digitális fotózást végletekig leegyszerűsítő fényképezőgép. Kezelői felülete letisztult, átgondolt biztos, hogy nem okoz meglepetést használóinak.

Olympus C-700 UltraZoom
Az C-700 UltraZoom különlegessége, hogy apró mérete ellenére egy 10x zoomátfogású objektívet rejt magában. Az optika ugyan jobban kiemelkedik a gép vázából, mint azt a korábban megjelent képekből sejteni lehetett, de a gép még így is nagyon kompakt. Viszonylag nagy átmérőjű lencsék egy 2,1 megapixeles CCD lapkára rajzolják a képet, ami így maximum 1600 x 1200 pixeles képek mentésére alkalmas. A fényképezőgép kezelése nem túl bonyolult, annak ellnére, hogy rengeteg beállítási lehetőséget kínál. Az Olympus új menürendszerét a korábbiakhoz képest tagolták, így áttekinthetőbb lett.

Olympus C-700 UltraZoom

Az objektív végén lévő állító gyűrűnek álcázott díszítés csak félrevezetés. Sem élességet, sem pedig látószöget nem lehet vele állítani. Az objektív bekapcsolás után néhány centivel még jobban kiemelkedik a vázból (a nagy képen így látható), de utána a kinyúlás használat során már nem változik. A C-700UZ egyszerű átnézeti kereső helyett egy valós képet mutató LCD-s keresőt kapott. Ennek egyetlen szépséghibája, hogy a gép hátlapján lévő LCD monitor bekapcsolásakor sem kapcsol le (és még nem találtam meg, hogy hogyan lehetne kikapcsolni), így használaton kívül is fogyasztja az elemeket. A kereső amúgy nagyon kellemes. A képfrissítése jó, nincs lemaradva, de a felbontása hasonló a többi gép (Fuji, Canon) LCD-s keresőjének felbontásához.

A Medikertől kapott fényképezőgépeket hamarosan alaposabban is bemutatjuk itt, az Index Digicam mellékletében. A gépekről addig is az adatlapjaikon lehet további információkhoz jutni.