Képminőség
Képzaj
Ismét egy JPEG (Fine) és egy RAW képet készítettünk minden elérhető érzékenységi fokozatban, mely ennél a modellnél az elődökhöz hasonlóan 1 fényértékenként állítható. Az alábbi táblázat JPEG képeinél kikapcsoltuk a zajszűrést. A RAW tesztképeket Adobe Photoshop Lightroom 5.5 szoftverrel konvertáltuk, gyári alapbeállításokat használva.
Érzékenység – képzaj
Az eredeti RAW fájlok letölthetők:
ISO100,
ISO200,
ISO400,
ISO800,
ISO1600,
ISO3200,
ISO6400,
ISO12800.
Zajszűrés
Természetesen aki még kevesebb zajra vágyik és hajlandó feláldozni érte némi képrészletet, a készülék egyedi beállítások (C.Fn) menüjében többféle zajszűrést is talál. A fent bemutatott, kikapcsolt állás mellett háromféle fokozat választható (Enyhe, Normál, Erős), melyek a magas érzékenységen készült képekre lesznek hatással, így ISO800-nál magasabb fokozatokon próbáltuk ki őket.
A Magas érzékenységű zajszűrés mellett ki- és bekapcsolható hotpixel szűrést is kínál az EOS-1200D, mely a hosszú záridővel készült fotóknál fejti ki hatását.
Zajszűrés
10 x 15 cm-es papírkép méret
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×15 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép. A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×15 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
Képminőség
RAW fájlok dinamika tartaléka
Tesztünk során a szokásos kérdésekre voltunk kíváncsiak: meddig húzható fel egy jelentősen, akár több fényértékkel alulexponált kép, és meddig húzható vissza világosságban egy túlexponált? Ehhez ISO1600-ban készítettük el a képeket.
Az alulexponálással mindig egy kicsit jobban járunk, hiszen később vesznek el a részletek. A képek világosításával viszont megnő a zajszint is. Az EOS-1200D esetében -2 Fé alexpó még elfogadhatóan világosítható, az alatt viszont már elvesznek a nagyobb részletek is, túlzottan sok lesz a zaj és a színek is módosulnak.
1 és 1/3 fényértékkel túlexponálva a képet még kiváló minőséget kapunk, 1/3 fényértékkel fölötte viszont egyes területek kezdenek helyrehozhatatlanul kiégni.