Képminőség
Képzaj
A 70D ISO értékei akár 1/3 értékenként is állíthatók, mi azonban a szokásos egész értékekkel készítettünk sorozatot ugyanarról a témáról JPEG és RAW felbontásban. A RAW képeket Adobe Photoshop Lightroom 5.0 szoftverrel konvertáltuk, a gyári beállításokat megtartva.
Mivel ennél a gépnél kikapcsolható a magas érzékenységű zajszűrés, ezt ilyen állásban használtuk. A fotók Canon EF 50mm F1,8 II objektívvel készültek.
Érzékenység – képzaj
Az eredeti RAW fájlok letölthetők:
ISO100,
ISO200,
ISO400,
ISO800,
ISO1600,
ISO3200,
ISO6400,
ISO12800
ISO25600.
Zajszűrés
A magas érzékenységen keletkező zaj szűréséhez három beállítási érték áll rendelkezésünkre. A fenti kikapcsolt szűrésen kívül gyenge, normál és erős fokozatot választhatunk, melyek hatása jobbára a nagyobb ISO értéken készült JPEG fotóknál érezhető, ezért alábbi sorozatunkat ISO400-tól kezdjük.
Az alábbi képeket a kikapcsolt fokozaton kívül normál és erős értéken készítettük.
Zajszűrés
10 x 15 cm-es papírkép méret
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×15 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép. A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×15 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
Érzékenység – képzaj; 10×13 cm-es nyomatokon (szimuláció)
RAW fájlok dinamika tartaléka
RAW képformátumban sokkal szabadabban alakíthatjuk fotóinkat, például az expozíció beállítása terén, alul- vagy felülexponált képeknél. Jó eséllyel a fényképek összes részlete visszanyerhető egy egyszerű szoftveres expozíció eltolással. Alulexponált képnél ez általában nagyobb világossági eltérés esetén is lehetséges, a sötét területek zajszintjének és részletességének veszélyeztetésével. Túlexponált fotók esetén némileg kisebb a mozgásterünk, hiszen a kiégett területeken nehezebb visszahozni a részleteket.
Új tesztünkben ennek próbálunk utánajárni az alulexponált és túlexponált RAW képek Lightroomban történt push és pull „hívása” segítségével.
Az érzékenységet ezúttal is ISO1600-ra állítottuk. Próbánk során közel ugyanarra az eredményre jutottunk mint az EOS-100D-nél. Nagyjából 1 és 2/3 fényérték visszahúzással már RAW konverterben is visszahozhatatlan részletek kezdenek feltünni a csúcsfényes részeken. Sötétebb képek esetén kb. 2 fényértékkel alulexponáltat még érdemes felhúzni, efölött már a színeket is eltolja a szoftver az árnyékos területeken. Mindebből ismét kb. 3 és 2/3, legfeljebb 4 fényérték RAW expozíciós mozgástér következtethető.