Kipróbáltuk: Canon EOS-D60 teszt

0

Méréseink szerint...


A RAW konverter a profi gépeknél megszokott módon néz ki és hasonló tudással rendelkezik. A probléma csak ott van, hogy ezt egyelőre még nem tudtuk kipróbálni, mert a konvertálás során hibával leállt. Erre lehet magyarázat, hogy sem a program, sem pedig a gép belső programja nem végleges verzió volt.

Canon EOS-D60 és EOS-D30
A képek minőségéről egyelőre még korai lenne beszélni, hiszen nagyon kevés ideig volt nálunk a gép és a belső programja is csak egy fejlesztés alatt álló, nem végleges példány volt. Ennek ellenére az már látható, hogy a Canon mérnökeinek sikerült ismét egy nagyszerű modellt alkotniuk. A képek gyönyörű tiszták, bár egy kicsit túl lágyak. Ez a D30-asra is jellemző volt. A gépben lévő paraméterállítás (ez eddig csak programmal volt elérhető) szerencsére lehetővé teszi a képek keményítését is. Véleményem szerint a fényképezőgép már ezzel a képminőséggel is eladható lenne.

Nem mértük ugyan, de a Canon állítása szerint csökkent az exponáló gomb lenyomásakor észlelhető fáziskésés. Véleményem szerint a D30-as sem volt lassú ebben a tekintetben, úgyhogy ezt a változást nyilván csak kevesen fogják érzékelni.

Szintén a Canon közleményre hivatkozva tudjuk említeni az élességállítás gyorsulását kevés fénynél. Ez a nálunk járt modellnél nem volt tapasztalható. Ennek a javításnak a vizsgálatát a végleges változat megjelenéséig elhalasztottuk.

A D30 egyik legnagyobb erénye az volt, hogy a kiváló lítium ion akkumulátorral nagyon sok képet lehetett készíteni egy feltöltéssel. Ez nem változott a D60-asnál sem. A próba során a teljesen feltöltött akkut úgy merítettem, hogy kb. 10 mp-es időközökkel, egy sötét szobában, vakuval készítettem felvételeket. Az LCD monitoron az elkészült képek 2 mp-re megjelentek. Így a fényképezőgéppel 493 képet sikerült készíteni. (A vezérlést átadtam a Remote Capture programnak, ami a fényképezőgép tartozéka. Ez a program minden exponálás után az USB kábelen keresztül áttöltötte az elkészült fájlt a számítógépre.) Beleszámítva, hogy az ember nem használ vakut minden képhez és nem tölti át a képet minden esetben a számítógépre, a D60 a valós szituációkban ennél biztosan jobban fog teljesíteni. Természetesen ha ez nem elég, akkor a portré markolat használatával az akkumulátorok száma megduplázható. A D60-ashoz a D30-as portrémarkolata használható.