Különlegességek
Wi-Fi vezérlés
Nem vadonatúj szolgáltatás, hiszen már jópár gép kínál hasonlót. Az EOS M3 sem kivétel ezalól. A képek áttöltésén túl a gép vezérlését is elvégezhetjük androidos vagy iOS-es eszközről, ez előtt a Canon Camera alkalmazást szükséges telepítenünk, amely háromféle szolgáltatást nyújt:
- Megoszthatjuk a fényképezőgép memóriáján tárolt képeket a kapcsolódó készülékkel.
- Távvezérelhetjük a fényképezőgépet (pl. okostelefonról).
- Helyinformációkat adhatunk a gépen tárolt képeknek (Geotagging).
Kreatív szűrők
A felvételi képstílusokon (normál, portré, tájkép, semleges, élethű, monokróm valamint 3 saját beállítás) túl felvétel és lejátszás módban is különböző kreatív szűrők állnak rendelkezésünkre, amelyek részben paraméterezhetők (főképp színezetben, vagy kontrasztban, de a halszam hatásnál annak erőssége befolyásolható). A HDR kivételével mindegyik effekt lejátszás módból is elérhető.
Képeffektek
Periférikus világítás korrekció
Az EOS M3 az objektívek által létrehozott optikai hibák közül kettőt képes szoftveresen korrigálni, ezek egyike a képsarki sötétedés, azaz a vignettálás javítására készült. Bekapcsolt, vagy letiltott állása létezik. Utóbbi esetben a készülék az észlelt objektív adatok alapján automatikusan korrigálja a sarkok vignettálását. JPEG képeknél ez a felvétel készítése után azonnal megtörténik, így a kép már korrigálva kerül a memóriakártyára. RAW fotóknál a funkció nem működik, a javításhoz a Canon Digital Photo Professional szoftvert használhatjuk.
A fényképezőgép alapesetben nem csak az EF-M, de néhány EF objektív adatát is tartalmazza, további gyári optika vihető fel pár kattintással a mellékelt Canon EOS Utility segítségével.
A lenti mintaképek az EF-M 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM kitobjektívvel készültek ki, illetve bekapcsolt korrekcióval.
Kromatikus aberráció csökkentés
Szintén az objektívtorzítás korrekciója menüből érhető el a színi hiba javítása, amely egész jól működik (a lenti fotók szintén kitobjektívvel készültek). Természetesen ez is csak a JPEG képekre van hatással, a RAW formátumú képeket nem módosítja.
Csúcsfény árnyalat elsőbbség
Ez a funkció egy kis plusz dinamikát hoz képeinkbe anélkül, hogy a HDR módot aktiválnunk kellene. Feladata a legvilágosabb képterületek, vagyis a csúcsfények kiégésének megakadályozása úgy, hogy a kép kontrasztja, vagyis a többi árnyalat módosítatlan marad. Bekapcsolása után némileg csökken az érzékenység tartomány, ugyanis nem állíthatunk ISO100-at, a minimum érzékenység ISO200 lesz. Cserébe JPEG képeknél valóban sokkal jobban jelennek meg a csúcsfények, s részletekből is több marad. RAW képekre nincs hatással, de a Lightroom már eleve vigyáz a csúcsfényekre, így komolyabb eltérést itt már nem tapasztaltunk. Az alábbi JPEG képek a kikapcsolt és bekapcsolt állapot különbségét szemléktetik:
Csúcsfény árnyalat elsőbbség (Highlight Tone Priority)
Megvilágítás optimalizálás
Az előbbivel ellentétben ez a szolgáltatás a tónustartományunk alsó végében munkálkodik, célja a sötétebb területek kivilágosítása (ami persze a módosított képterületen a képzaj növekedését is eredményezi). Mértéke három fokozatban állítható, illetve ki is kapcsolható.
Ez a beállítás nem használható a Csúcsfény árnyalat elsőbbséggel együtt, illetve RAW formátumnál sem választható.
HDR
Noha ma már a HDR funkció nem tartozik igazából a nagyon különleges szolgáltatások közé, hiszen rengeteg gép kínálja már így, vagy úgy, mégis érdemes róla említést tenni.
A képi effekteknél már láttunk rá egy példát, persze az igazat megvallva abból pont az nem látszott, ami a HDR lényege, azaz a nagy dinamika átfogás, az árnyékos, sötét részekben a több részlet megmutatása, ugyanakkor a csúcsfényes területeken a kiégés megelőzése, összefoglalva tehát a dinamika-átfogás bővítése.
A Canon EOS M3-nál sajnos csak témamódszerű HDR érhető el, azaz ilyenkor az érzékenység és a fehéregyensúly is csak automatikus lehet, a képalkotásba beleszólni maximum az expozíció korrekcióval lehet.
Módosíthatjuk még a HDR effekt módját is, a természetes jellegű igazából semmi HDR-nek megfelelőt nem végez, sőt, még a csúcsfények hamarabb ki is égnek. A többi között találunk jó hatásút, de eltúlzott effektezésűt is. Persze ízlések és pofonok különbözőek. Íme hát a választék: