Kipróbáltuk: Canon PowerShot G11 teszt

0

Optika I.

Kromatikus aberráció

Bár UD lencsetagokról nem írnak a specifikációk, a kromatikus aberráció nem jelentős. Bár mind nagylátószögnél, mind tele állásban tetten érhető ez a hiba, mértéke minimális, már-már elhanyagolható. Fontos tudni, hogy ez nem szoftveres javítás eredménye, RAW-ból konvertált képeket is megvizsgáltunk, s nem tapasztaltunk különbséget a gép saját JPEG-ével összevetve (Adobe Lightroom és RAW Therapee). Leginkább nagylátószögnél látszik, nyitott blendével, nagyobb gyújtótávolságoknál illetve szűkebb rekesszel a hatás jelentősen csökken.

A 10 Mpixeles képeken legrosszabb esetben előforduló (nyitott rekesz, nagylátószög) 11-12 pixeles szélességű elszíneződés 10×13 cm-es képeken kb. 0,4 mm méretben fog jelentkezni. Legalábbis a legrosszabb esetben, ha egyáltalán látszani fog, hiszen tesztfotóink között (a konkrét CA tesztképet leszámítva) nem igen találkozhatunk vele.

A tesztképek F2,8/4,5 és F8 blendével készültek.

Kromatikus aberráció

Zoom

A kisfilmre átváltott gyújtótávolság érték 28 mm és 140 mm között változtatható. Az 5×-ös optikai zoomon felül finoman állítható, maximum 4×-es digitális zoomot is használhatunk.

Optikai és digitális zoom

teljes kép

kivágott képrészlet
f=28 mm ekv.: 1x

teljes kép

kivágott képrészlet
f=140 mm ekv.: 5x

teljes kép

kivágott képrészlet
5×-os optikai és 4×-es digitális zoom