Sony DPP-F800
S végül nézzük a mezőny utolsó darabját, mely nem csak a legdrágább, de egyben a legérdekesebb is.
Már a típusjelből is kisilabizálható valami, egy kis logikával. Az eddigi Sony képkereteket DPF-fel jelölte a gyártó, amely a Digital Picture Frame, vagyis a digitális képkeret rövidítése. A DPP ezzel szemben a Digital Picture Printer, vagyis digitális képnyomtatóé. Hogy micsoda? Nyomtató? Igen, a DPP-F800-ba egy kis hőszublimációs nyomtató is került. De erről kicsit később.
Az LCD mérete ezúttal is 8″-os, oldalaránya viszont 16:10-es, felbontása 800×480 pixel, amely hasonló részletességet eredményez, mint a 4:3 oldalaránynál a 800×600 képpont. Az előlap külseje igen hasonló a DPF-D830L-éhez, annyi különbséggel, hogy a kijelző előtt nincs lekerekített maszk, illetve a keret sarka sincs görbítve. De a fekete fényes előlap stimmel.
A Sony itt is megemlíti a LED-es háttérvilágítást, amelyről persze már tudjuk, hogy nem annyira számít különlegesnek. Mindenesetre a fogyasztásra jó hatással van.
Bár azt gondolnánk, hogy a nyomtatómű miatt a képkeretet csak fekvő formátumban használhatjuk, ez mégsem így van. Porté formátumra is felállítható a keret, igaz, így a nyomtatásról le kell mondanunk (legalábbis elég bután nézne ki így a készülék az oldalt kinyúló papíradagolóval). Erre a Sony képkeretre is igaz, hogy ha a készüléket elforgatjuk, a gép automatikusan utána forgatja a képeket is. Falra viszont ezt a képkeretet sem akaszthatjuk.
A Sony DPP-F800-ba csak 256 MB memóriát integráltak, s ebből 183 MB áll rendelkezésünkre. Nem túl sok, legalábbis figyelmbe véve, hogy egy igen drága eszközről van szó. Biztos vagyok benne, hogy sokkal nem dobta volna meg az árát, ha beleraknak 1 GB-ot (egy 2 GB-os memóriakártya manapság alig 2000 Ft).
A belső memórián kívül SD/SDHC, MMC, xD, MemoryStick Pro, MemoryStick Pro Duo kártyákat használhatunk a képek forrásául.
A képkeretet, illetve nyomtatót számítógéppel is összeköthetjük. Igazán sajnálatos, hogy a készülékre másolás igen lassan történik, gyakorlatilag még az USB 1.0 900 kB/s sebességének is csak a felét sikerült elérni.
A hagyományos, egyszerű képmegjelenítésen túl naptár nézetet választhatunk. Zene, illetve videó lejátszására nem képes a készülék. Van viszont lehetőségünk programozni a be és kikapcsolás időpontjait, akár naponként, akár a hét egyes napjaira külön értékeket megadva.
A nyomtató a gép alsó részében található, a hőszublimációs elvű nyomtatáshoz szükséges festéket tartalmazó fóliát is ide kell helyeznünk. A papíradagolót a készülék elejébe kell illeszteni. Ezt követően más dolgunk már nincs, a távirányítóról, vagy a gép felső részén lévő gombbal indíthatjuk a nyomtatást.
A 10×15 cm-es képek 1 perc alatt készülnek el.
A kezelőszerveket a készülék hátuljának felső részére helyezték. A fel-le gombok egymás melletti elhelyezése nem könnyíti a dolgunkat, de szerencsére kapunk a készülékhez távvezérlőt is.
További segítség lehet, hogy a menü nyelvét magyarra is állíthatjuk.
A Sony DPP-F800 hőszublimációs nyomtatóval egybeépített digitális képkeret ára bruttó 57.000 Ft.
A termék kipróbálását a Sony Central and Southeast Europe Kft. tette lehetővé. Köszönjük!