Különlegességek
Az X100S extrái között ott találjuk a többi FinePix EXR modellben megtalálható dinamikakiterjesztést, vagy az elődben bevezetett ND szűrőt, melyek mit sem változtak. Akad azonban megújult, vagy teljesen új szolgáltatás is, mint például a Filmszimuláció, melyben új beállításokat kapunk, vagy teljesen friss jövevényként érkezett Speciális szűrőhatások, vagy a többszörös expozíció.
Filmszimulációk
Maradt a korábbról ismert összes film mód, így most is beállíthatjuk az általános Provia, az élénkebb színeket adó Velvia, vagy a lágyabb Astia módot, ahogy a különböző szűrőzött monokróm és szépia állás sem maradt ki a sorból. Újdonságként két új lehetőséget kapunk. A Pro Negatív Hi beállítással enyhén kontrasztosabbá tett profi negatív filmek emulálhatunk, a Pro Negatív Std állás pedig lágyabb átmeneteket és bőrtónusokat ad. Mindkét beállítást portrézáshoz ajánlja a gyártó.
Filmszimuláció
Speciális szűrők
Teljesen új, ebben a modellben bevezetett szolgáltatás, mely a konkurens gépekben is használt, egyedi szűrőket, effektusokat vezeti be, egyfajta beépített képszerkesztőként. Kapunk például egy sor színkivétel beállítást, melynél csak egy adott színtartomány marad a képen (pl. pirosak) a fotó többi része pedig monokróm lesz. Van itt lágyító szűrő, vagy éppen kemény HDR képet utánzó hatás, de megtaláljuk az elmaradhatatlan lyukkamera, a low- és high-key, valamint a dönthető fókuszsíkkal rendelkező objektíveket utánzó miniatűr effektust is. Sajnos ezeken belül további beállításaink nincsenek, a hatások erősségét nem finomíthatjuk.
Speciális szűrők
Multiexpozíció
Szintén egy frissen bevezetett funkció, melynek segítségével két képet exponálhatunk egymásra. Az első expozíció után a gép rákérdez, hogy szeretnénk-e megtartani a fotót, majd ennek engedélyezése után ráilleszthetjük a másodikat. Az illesztéshez félig áttetszően látható az előző kép is. A két felvételt keverő hatásokat, erősségi beállításokat nem kapunk, ahogy kettőnél több expo egymásra illesztésére sincs lehetőség. A Multiexpo szolgáltatás a DRIVE gomb menüjében található.
Mozgó panoráma
A DRIVE gombbal választható ki a jól ismert mozgó panoráma mód is. Ilyenkor a fényképezőgép megadott irányba mozgatásával automata sorozat készül, melynek felvételeit automatikusan egy széles panorámaképpé fűzi össze a készülék.
Az iránygombokkal kétféle szélességet, 120 és 180 fokos látószöget választhatunk, a pásztázás iránya négyféle lehet. A szélesség és irány szerint négyféle, az elődnél szélesebb panorámakép méretet kapunk: 6400 x 2160 px (120 fok, fel-le irány), 6400 x 1440 px (120 fok, jobb-bal irány), 9600 x 2160 px (180 fok, fel-le irány), 9600 x 1440 px (180 fok, jobb-bal irány).
A svenkelés közben nyomva kell tartanunk az exponáló gombot és a gépet lassan a kijelzőn látható nyíl irányába mozgatnunk. A képernyő alján megjelenő sávon folyamatosan figyelemmel kísérhető a hátralévő idő. Ezután már csak néhány másodperc és a gép automatikusan összefűzi a képeket. A képek illesztési minősége változó. Messzebb lévő témáknál pontosabb, de mint az alábbi példa mutatja, viszonylag közel lévő épületeknél vagy tárgyaknál, a nodális pontatlanság miatt elcsúszhatnak egymástól az illesztett képdarabok.