Kipróbáltuk: Nikon D5100 teszt

0

Különlegességek

Sok szolgáltatást kínál a Nikon D5100, akár kezdőként, akár képzettebb fotósként merülünk el bennük. Többségük a képfeldolgozással kapcsolatos beállítás, így aki szükségét érzi, akár már a gépen belül megoldhatja a feldolgozás és képretusálás nagyját. Az elődből átkerült például a RAW konvertálás, a perspektívikus és geometriai torzítás javítása, vagy a D-Lighting beállítások. Új szolgáltatás a főtárcsán is megjelenő Effects menü, és a HDR lehetőség.

Képeffektusok

A szokásos színhatások mellett néhány különleges képhatást is használhatunk, álló-, vagy mozgóképeinkhez. Ezek a főtárcsa Effects pontja alatt választhatók ki, de egy részük a kész képre ia alkalmazható a Retuch menüben. Ilyen például a Color Sketch, mely színes rajzhatást imitál, vagy a Miniature, mely a dönthető fókuszsíkkal operáló objektíveket utánozza. Az éles terület 3-féle méretű lehet és akár 90 fokkal el is fordíthatjuk. Pozíciója több mint 50 helyzetben állítható a képmezőn.

Nightvision (éjjellátó)

Silhouette (sziluett)

Miniature (dioráma)

Selective color (szelektív szín)

Low key (alexpó)

High key (túlexpó)

Color sketch (színes rajz)

HDR

Az Active D-Lighting és a képeken utólag alkalmazható D-Lighting funkciók már eddig is nagy segítségek nyújtottak a digitális képek dinamikatartományának növelésére. Hátrányuk viszont azt volt, hogy a gépnek egy képből kellett „csodát” tennie. Nem mozgó témák esetén használható az új HDR szolgáltatás, mely két, különböző expozícióval készült fotó egyesítésével ér el hasonló hatást. Beállíthatunk automatikus, illetve 1-3 fényérték lépésközt, sőt három fokozatban változtatható a két fotó kontraszthatárainak elmosása (Smoothing).