Értékelés
Az Olympus keményen belehúzott, az E-P3-at teletűzdelte minden földi jóval, ami csak a keze ügyébe akadt. Van már FullHD videónk, van érintésérzékeny OLED kijelzőnk, van rengeteg mágikus művészi szűrőnk, van RAW formátumunk, kézi-beállítási lehetőségek, beépített vaku no és az akár ISO12800-ig növelhető érzékenység.
Amiben talán kicsit hiányt szenvedhetünk az a gyors sorozat (bár a MILC-ek között ez más terméknél is így van), illetve a kereső, de azt opcionálisan beszerezhetjük.
Az Olympus PEN E-P3 azoknak való, akik már csalódtak a kompaktok képminőségében, de a DSLR-ek TTL keresőjére, vagy méretére és tömegére nincs szükségük, ugyanakkor igénylik a bőséges objektív választékot.
A sikeres üzlethez azonban nem csak jó termék, de megfizethető ár is kell. Márpedig úgy tűnik, hogy az Olympus PEN E-P3 ára egyelőre elég borsos. A váz bőven 200e Ft felett lesz kapható, egészen pontosan 239.990 Ft a javasolt bruttó fogyasztói ára.
Ha a M. Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6 II R objektívvel kitben vásároljuk meg, akkor 269.990 Ft-ot kell a kasszánál hagynunk. Ha a 14-42mm-es és a 40-150 mm-es duplakitet választjuk, az ár 309.990 Ft-ra módosul.
Reméljük, hogy majd normalizálódik a helyzet, mert a fő konkurensek ára ennél jóval alacsonyabb.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- BLS-1 Li-ion akku akkumulátor
- BCS-1 külső akkumulátor töltő
- USB- és videó kábel
- nyakpánt
- szoftver CD
A fényképezőgép kipróbálását az Olympus Hungary Kft. tette lehetővé. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók a kit kiszerelésben géphez adott Olympus M.Zuiko Digital 14-42mm f/3.5-5.6 II R objektívvel készültek, illetve a bécsi sajtóbemutató alkalmával Olympus M.Zuiko Digital ED 12mm f/2.0 optikával is.
A JPEG fotókat alapbeállításokkal készítettük. A fájlnevekből leolvasható a használt érzékenység, a gyújtótávolság és a rekesz. A megadott gyújtótávolságok fizikai értékek, nem a gép 2x-es fókuszszorzójához korrigáltak!
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).