Értékelés
Annak is igaza van, aki azt veti az E-PL7 nem létező szemére, hogy nem sokban változott a korábbi modellhez képest. Rengeteg dologban ugyanazt kapjuk. Nem változott például a felbontás (bár ez az Olympus gépeknél sosem volt döntő szempont), és a videó, valamint a sorozat sem mutathat fel előrelépést. Az új modell megkapta azokat a kötelező szolgáltatásokat, amelyek a komolyabb (pl. OM-D) modellekben már elérhetők.
Igazságtalan lenne azonban pusztán ráncfelvarrásként tekinteni az E-PL7-re. Gyorsabb processzort, több fókuszpontot kínáló AF-rendszert, Wi-Fi szolgáltatást, és egy sokkal jobb felbontású LCD-t kapunk, nem is beszélve a szebb, és igényesebb külsőről. Mindezek mellé érkeznek a már megénekelt „kötelező” szoftveres újítások, mint a kiterjesztett érzékenység és expo kompenzációs, a HDR és Time Lapse mód, a még jobb személyre szabhatóság, a több funkciógomb és néhány új effektus vagy témamód. A gépet ügyesen feltuningolták néhány olyan szolgáltatással is, melyek a drágább, OM-D sorozatból csepegtek le, mint például a 81-pontos AF rendszer, vagy a kiterjesztett ISO beállítás.
A viszonylag új 14-42mm-es pancake objektívet mintha erre a gépre öntötték volna. Együtt egy esztétikus, retro-küllemű párost alkotnak, így kompakt változatban szeretné zsebében vagy táskájában tudni ezt a régies hangulatú fényképezőgépet, de nem akar sokkal többet kiadni az E-P5-ért vagy az OM-D széria modelljeiért, nem fog csalódni ebben a masinában.
A pancake kitobjektívvel együtt (mely azért minőségre még csiszolódhatna) egy valóban kompakt, jó képminőségű és gyors gépet kapunk. Kezelése inkább a kompaktokat juttatta eszünkbe, sebessége és képminősége viszont a DSLR-eket.
Ára az újabb belépő MILC-ek szintjén mozog. Jelenleg bruttó 135 ezer forint környékén. Az említett mini kitobjektívvel 170 ezer forinttól kapható.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitívum | negatívum |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- nyakpánt
- USB kábel (CB-USB6)
- BLS-50 Li-ion akku akkumulátor
- BCS-5 külső akkumulátor töltő
- FL-LM1 kis méretű külső vaku
- nyakpántra helyezhető tok a vakunak
- szoftver CD
A fényképezőgép kipróbálását az Olympus hazai képviselete tette lehetővé. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók a kit kiszerelésben géphez adott M.Zuiko Digital 14-42mm f/3,5-5,6 EZ optikával készültek.
A JPEG fotókat alapbeállításokkal készítettük (normál zajszűrés). A fájlnevekből leolvasható a használt érzékenység, a gyújtótávolság és a rekesz. A megadott gyújtótávolságok fizikai értékek, nem a gép 2×-es fókuszszorzójához korrigáltak!
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).