Értékelés
Ajánló
Tél van, de jelenleg nem fagy odakint. A természet dolgát időlegesen az Olympus XZ-1 vette át, mely néha produkált egy-két fagyást. Alacsony érzékenységen egy kicsit magas a színzaj és a szűrés is, valamint nagylátószögnél kromatikus aberrációval is számolhatunk. Ettől eltekintve igen pozitív kép alakult ki bennem a fényképezőgépről, nem kicsit a régi nagy fényerejű társakat idéző nosztalgia okán.
Sebességben némileg az átlag fölött teljesít, de a strapabíró váz, a RAW képformátum, a kézi beállítások sokasága, a hasznos objektívgyűrű, a külső vakucsatlakozás és vezérlés, vagy például az OLED kijelző igen komoly gépéé teszik az XZ-1-et. Ha valaki kezdőként szeretne egy komoly gépet és nem elsősorban a megapixel és zoomadatok érdeklik nyugodtan belevághat a kis Olympusszal való közelebbi ismeretségbe. Aki pedig komoly amatőrként vagy profiként szeretne egy jó fényerővel megáldott kompaktot, mert elege van a cserélhető objektívből, némi kompromisszumot a sutba dobva jó helyen keresgél erre.
Az Olympus XZ-1 ára cikkünk megjelenésekor bruttó 140.000 Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- Lítium-ion (LI-50B) akkumulátor
- USB-hálózati akkumulátor töltő (F-2AC)
- Műanyag objektívvédő sapka
- Vállpánt
- USB kábel
- A/V kábel
A fényképezőgépet az Olympus Magyarországtól kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
Az Olympus XZ-1 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.
Új képekkel (#34-47) frissítve: 2011. 03.15.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!