Képminőség
Képzaj
Az érzékenység ISO3200-ig emelhető, de engedélyezhetünk kiterjesztett (ISO6400) értéket is, teljes felbontást használva. A korábbi modellekben a kiterjesztett érték csak az automata ISO beállítást használó Magas érzékenység témamódban volt elérhető, legfeljebb 3 megapixeles felbontásban. A témamód ugyanúgy megtalálható az FZ200-nál is, szintén max. 3 megapixellel és ISO6400-as maximummal, így túl sok jelentősége már nincs.
A következő táblázat RAW fotóit Adobe Photoshop Lightroom 4.2 szoftverrel konvertáltuk, a zajszűrési beállításokat gyári alapértéken használva (Luminance: 0, Color: 25, Detail: 50)
Az alábbi JPEG képek -2 fokozatú zajszűréssel készültek.
Zajszűrés
A fotók zajszűrését a Fotóstílus menüben állíthatjuk +/-2 fokozatban, hasonlóan az ugyanitt elérhető egyéb képfeldolgozási beállításokhoz, mint amilyen a Kontraszt, Élesség és Telítettség. A szűrés tehát nem kikapcsolható, hatása pedig már az alacsony érzékenységű gépeken is jól látható. A fenti táblázat JPEG fotói a legkevésbé szűrt állapotot mutatják, alább pedig a 0 és +2-es értékek eredményei is megtekinthetők.
A fényképezőgép hosszú záridős hotpixel szűrést is kínál, mely nem letiltható, automatikusan lép működésbe.
Zajszűrés
10 x 13 cm-es papírkép méret
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×13 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép. A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×13 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
Érzékenység – képzaj; 10×13 cm-es nyomatokon (szimuláció)
Közelfényképezés, makró
Az FZ200 objektív makró viszonylatban hasonló képességekkel rendelkezik, mint az előd. A közelfényképezés fókusztartománya külön módként kapcsolható az objektív bal oldalán lévő gombbal. Ilyen esetben nagylátószögnél a frontlencsétől számítva akár 1 cm-es munkatávot is elérhetünk. Ekkor már nem csak a kis távolság okozta optikai problémákkal (pl. nagy torzítás) kell megküzdenünk, de a téma megfelelő bevilágításával is, hiszen az objektívtubus pereme is jelentősen árnyékolni fog. A zoomot picit megmozdítva már 3 cm-re növekszik a munkatávolság. Normál AF módban 30 cm-ről fényképezhetünk.
1 cm-ről fényképezve kb. 35mm széles területet foghatunk be, mely a fenti hibákat leszámítva nagyon jó leképezésnek számít. A hibák nagy részétől megszabadulhatunk, ha használjuk a zoom adta lehetőségeket. Ilyenkor egyre távolabb kell mennünk a témától, ami 5x-ös zoomnál kb. 60 cm-es, 10x-esnél pedig már 1 méteres távolságot jelent. Tele végállásban szintén 1 méterről fényképezhetünk, és kb. 82 mm széles terület képezhető le a fotón.