Értékelés
A Panasonic, bár úgy tűnt, hogy elfelejti ezt a bridge ultrazoom kategóriát, egy kis kivárás után mégis frissítette azt a DMC-FZ300-zal. S milyen jól tette, hiszen az új funkciókkal már gyakorlatilag minden lényeges bekerült az új modellbe, talán csak a time-lapse videó gépen belüli összefűzését hiányolhatjuk.
A 12 Mpixeles felbontás elsőre nem tűnhet soknak, hiszen ma már léteznek mobiltelefonok is ennél nagyobb felbontással, de e visszafogott felbontás az ára az átlagosnál zajmentesebb képeknek, így RAW formátumot használva sem kell visszariadnunk az ISO800 érzékenységtől, a jó zajszűrésnek köszönhetően pedig JPEG formátumnál az ISO1600 is egész elviselhető – no persze egy kis részletvesztés árán.
A Wi-Fi-n keresztüli távvezérelhetőség gyakorlatilag új távlatokat nyitott a gép lehetőségeiben.
A Panasonic DMC-FZ300-at tehát mindazoknak meleg szívvel ajánljuk, akik nem szeretnének MILC vagy DSLR gépet több objektívvel vásárolni, de igénylik a jó nagylátószöget és a komoly telét is, ugyanakkor az átlagnál igényesebbek, így fontos számukra a RAW formátum, a jó kereső, esetleg az igen gyors sorozat. A 4k photo módnak köszönhetően biztosan nem marad majd le a fotós egyetlen fontos pillanatról se, igaz, ez esetben a RAW könnyed utófeldolgozásáról le kell mondjon.
A nagyon jó paraméterekkel és kézreálló kezeléssel (leszámítva az egy vezérlőtárcsát) rendelkező gépnek már csak az ára van hátra: bruttó 190.000 Ft.
Saját véleményem, hogy aki tényleg igényes és a fentieket valóban szereti, annak érdemes megnéznie az 1″ szenzoros DMC-FZ1000-et is, amely ugyan nem jut el 600 mm-ig, csak 400-ig (a nagyobb felbontás miatt azonban képkivágással közel juthatunk hozzá, s az f/4 tele fényerő sem akkora katasztrófa), s ára sem sokkal magasabb (215.000 Ft), cserébe viszont jóval zajmentesebb képeket készít, de szintén elérhető vele a Wi-Fi, a 12 kép/mp-es sorozat, s jó EVF-je is van.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- lítium-ion akkumulátor
- hálózati akkutöltő
- nyakpánt
- USB-kábel
- objetkívsapka
- napellenző
A fényképezőgépet a Panasonic hazai képviseletétől kaptuk kölcsön a kipróbálás idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezek az Adobe Photoshop Lightroom v6.2.1 szoftverben lettek JPEG-gé átalakítva, alapbeállítások mellett.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!