Értékelés
Mivel a Pentax nem frissíti olyan sűrűn a kínálatát, nem is vitás, hogy az efelé kacsintgatók jelenleg melyik modellel járnak jól. A K-7 már „öreg”, a K-5 meg kicsivel kevesebbet kínál, bár ez egyáltalán nem akkora elmaradás, amiért tulajdonosaiknak a II-es modellre kéne váltaniuk.
Ha leszámítom a szoftveres sallangokat, meg a kicsit megfaragott LCD-t, akkor csupán a kiterjesztett fókusz érzékenység marad, ami nem kevés, de nem is annyi, hogy mondjuk K-5 tulajként II-es változatért rohanjak. Tudja ezt a gyártó is, amit jól jelez, hogy weboldalukon az elődöt is az aktuális kínálat részeként tüntetik fel, így valószínűleg még egy darabig forgalomban marad.
A fókuszrendszer sarkalatos pontja a minőségnek, így akinek a K-30 kevés, bátran válassza a K-5 II-t, aki pedig a képminőség mániás, néhány tízezerrel többért a K-5 IIs-t. Minden előnyét leszámítva a gép pontosan ugyanazt nyújtja mint a jól sikerült előd, tehát ha azt „lejógépeztem”, akkor ennek is kijár.
A Pentax K-5 II gépváz (objektív nélkül) jelenleg 285 ezer forintól szerezhető be, de azért megemlíteném, hogy 220-230e környékén már egy K-5-öt is hozzánk vágnak.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- 1 db lítium-ion akkumulátor (D-LI90)
- hálózati töltő, kábellel (D-BC90)
- nyakpánt
- bajonett- és vakupapucs-záró kupak
- kereső betekintő nyílás záró kupak
- USB- kábel
- A/V kábel
A tesztgépet és az objektíveket a Fotoplus-tól kaptuk kölcsön a kipróbálás idejére. Köszönjük!
A tesztfotók elkészítése során smc Pentax FA 77mm F1,8 Limited (7-30. kép), valamint smc Pentax DA 17-70mm F4,0 SDM AL (IF) objektíveket használtunk.
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezeket a Adobe Lightroom 4.3 programban alakítottuk át JPEG-é alap beállítások mellett.
A fényképezőgéppel készített JPEG fotókat alapbeállításokkal lőttük.
Tipp: A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!