Értékelés
Ajánló
Ha azt nézem, hogy a NEX-7 350 ezer forint körüli ajánlott árától 100 ezerrel olcsóbban kapunk egy szinte ugyanolyan képességű és kialakítású gépet, abszolút megéri beruházni egy NEX-6-ra. Igen ez csak 16 megapixel, ami valóban nem 24, de nem hiszem, hogy emiatt – akár profi használatra is – le kéne írnunk a gépet. Az a 16 megapixel nagyon sok mindenre elég, főleg ISO3200-ig, ameddig nagyon jó képminőséget képes produkálni a gép. A Tri-Navi rendszer eltűnéséért személy szerint nem ejtettem könnyet, a Wi-Fi, és vele együtt a különféle extra szoftverek telepíthetősége, valamint a hibrid autofókusz pedig egy olyan plusz, ami még inkább a NEX-6 felé billenti a mérleg nyelvét. Persze ez így sem túl olcsó, de ha már választani kell…
A képzeletbeli mérleg ellentétes serpenyőjében – vagyis a negatívumok között – még mindig a nehezen megszokható kezelés és körülményes menürendszer szerepel, annak ellenére, hogy a módválasztó tárcsával a gép egy nagyot lépett a jó irányba. Elég nehezen használhatónak és konfigurálhatónak találtam a Wi-Fi-t is, és úgy tűnik nem javítottak a NEX-7-nél már jelzett fehéregyensúly pontatlanságon sem.
Szinte egyáltalán nem érezni, hogy egy „butított” NEX-7 lenne. Csupán egy kisebb felbontású gép, jóval olcsóbban.
Pro és kontra
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- USB kábel
- Hálózati kábel
- Hálózati USB adapter
- NP-FW50 lítium-ion akkumulátor
- nyakpánt
- gumi szemkagyló
- műanyag vakupapucs védő
- műanyag vázsapka
A fényképezőgépet a Sony hazai forgalmazójától kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Sony Alpha NEX-6 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok.
A fotók Sony E 16-50mm F3,5-5,6 PZ OSS, és Sony E 50mm F1,8 OSS objektívekkel készültek.
A RAW-LR végződésű fájlnevekkel jelölt képeket Adobe Lightroom v4.1-ben konvertáltuk JPEG-gé, alapbeállítások mellett.