Értékelés
A Nikon Coolpix S9700 méltó utóda a korábbi utazózoom gépnek. 30 ×-os zoomátfogása több, mint elég, ilyen nagy gyújtótávolsága pára éve az ultrazoomoknak sem volt. A gép remek szolgáltatásokkal és képességekkel bír, félautomata és teljes automata módjainak köszönhetően akár az amatőr fotósok is jól használható gépet kaphatnak a kezükbe. Bár a Wi-Fi kezelő szoftver még fejlődhet, már így is ígéretes lehetőségeket kínál, akár a házunkban ülve, azt lesnek használva is készíthetünk természetfotókat.
Akad persze olyan szolgáltatás, amely hiányozhat a gépből, ilyen az időzített sorozat készítés hiánya, vagy a gépen belüli videóvágás lehetősége, ez azonban nem feltétlenül hiányzik majd mindenkinek.
A gép által készített képek minősége a méretet és a kategóriát figyelembe véve jó, csak komolyabb tele állásnál jelentkezik erősebb színi hiba, illetve magasabb érzékenységnél vehető észre az erősebb zajszűrés miatt romló képminőség. A többi Nikon kompakthoz hasonlítva azonban egy kissé elmarad a részletgazdagság, aminek minden bizonnyal a zajszűrő algoritmus lehet az egyik oka.
Az Nikon Coolpix S9700 utazózoom fényképezőgép ára cikkünk megjelenésekor bruttó 85.000 Ft, amely képességei alapján igazán jó árnak látszik. Aki pedig sokallja a 30×-os zoomot, illetve nincs szüksége GPS-re, 60e Ft alatti áron megkaphatja az S9600-as kistestvért 24×-es zoommal.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitívumok | negatívumok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- USB kábel
- csuklópánt
- EN-EL12 lítium-ion akkumulátor
- USB-hálózati adapter
A fényképezőgépet az Nikon hazai forgalmazójától kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre.
A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átszámított gyújtótávolság is.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).