Bevezetés
Az Olympus tradicionális gyártónak számít ha strapabíró kompakt digitális gépekről van szó. A cég pillanatnyilag is többféle víz- és porálló kompaktot kínál, gondolok itt az ultrakompakt méretű TG-8xx szériára, valamint a még szintén kis méretűnek számító, de nagyobb igénybevételt is kibíró TG-x sorozatra. Mindezeket a modelleket TOUGH (magyarul: kitartó, erős, szívós) néven egyesíti az Olympus, mely jelző tökéletesen összefoglalja lényegüket.
Tesztalanyunk a TG-x széria, vagyis a „legkeményebb” TOUGH gépek idei darabja, melyet március végén jelentettek be, forgalmazását pedig pár hete kezdte meg gyártója. Nevezhetjük egyfajta vízálló csúcsmodellnek is az Olympus kínálaton belül. Főbb tulajdonságai az alábbiak:
- víz-, törés, ütés-, és fagyálló váz
- 16 megapixeles BSI-CMOS érzékelő
- TruePic VII feldolgozóprocesszor
- max. ISO6400 érzékenység
- 4x-es optikai zoom (25-100mm ekv.)
- 1:2,0 fényerő nagylátószögnél
- kettős képstabilizátor
- fejlett makró funkciók (pl. mikroszkóp mód)
- rekeszállítási lehetőség
- Időeltolásos sorozat
- FullHD videó
- 7 Művészi szűrő effektus
- 3″-os, 460 ezer képpontos LCD
- Wi-Fi szolgáltatás
A fényképezőgép a bő egy évvel korábban bejelentett TG-2 utódja, melytől elsősorban nagyobb felbontású képérzékelőjével, gyorsabb képfeldolgozó rendszerével, nagyobb ISO tartományával, új mikroszkóp makró módjával, Wi-Fi szolgáltatásával, time-lapse funkciójával, kicsit nagyobb belső memóriájában, visszalépésként pedig szerényebb hátsó kijelzőjében különbözik.
Idén bejelentett konkurensei között olyan gépeket találunk, mint a 12 megapixeles, 5x-ös zoomot (28-140mm ekv.) adó, és 25 méterig vízálló Canon PowerShot D30, a szintén 16 megapixeles CMOS érzékelővel szerelt, 5x optikai zoomos (28-140mm ekv.), 10 méterig vízálló Fujifilm FinePix XP70, a Nikon Coolpix AW-120 modell, mely 16 megapixelesa CMOS-t, 24-120mm-es ekv. gyújtótávolságot (5x-ös zoom), 8 méterig vízállóságot biztosít, és GPS mellett Wi-Fi kapcsolatot is nyújt.