Teszt: A4-es fotónyomtatók tesztje II.

0

Canon PIXMA iP8500

Minden tesztelő kedvence, amikor a csúcskategóriás modellt próbálhatja ki. Ilyenkor lehet ugyanis a legjobban érezni, mi mindent képesek a gyártók kitalálni, hol tart igazából a technológia és visszatekintve érezni lehet, mi mindenről kell lemondanunk, ha egy olcsóbb készüléket választunk.
A Canon PIXMA iP8500 az A4-es nyomtatók között jelenleg a csúcsot képviseli. Külön cserélhető tintatartályaiban 8 színt találunk, a hagyományos fekete, cián, magenta, sárga színeken túl világos maganta, világos cián, sőt vörös és zöld színeket is. Így kiváló tónusátmenetek várhatók nem csak az alapszínek, de a piros és zöld területeken is. A nyomtató felbontása 4800×1200 dpi, a FINE fej 2 pikoliteres tintacseppeket juttat a papírra.
A nyomtatás sebességére a gyártó 17 lap/perc fekete-fehér (vázlat minőségben) és 15 lap/perc színes dokumentum (vázlat minőségben) értékeket adott meg, amelyek kissé elmaradnak az iP5200 sebességéhez képest, de ez a nyomtató nem is az ultranagy sebességével képes aratni, hanem a képminőségével – hála a 8 tintás ChromaPLUS rendszernek.



A PIXMA iP8500 leginkább a tavalyi iP5000-esre hasonlít: legömbölyített sarkok, gyönyörű fekete borítás, igényes felhasznált anyagok. A papírt a nyomtató tetejének felhajtásával képezhető lapadagolóba helyezhetjük, vagy használhatjuk az alsó kazettát is.



A nyomtató belseje viszont teljesen különbözik az iP5000-esével. E modellben ugyanis 8 tintatartály található, amely bizony tekintélyes méretet foglal el a nyomtatón belül. A fedelet felnyitva a fej és a tartályok középre csúsznak, mi pedig ámulhatunk a rengeteg színen. Természetesen a színeket külön-külön cserélhetjük.



A kezelőszervek megegyeznek az iP5200-aséval: bekapcsoló gomb, nyomtatás megszakítás/újrakezdése, illetve a lapadagoló kiválasztására (felső vagy alsó) szolgáló nyomógomb.

A nyomtatón a „normál” 2 db USB porton kívül PictBridge USB aljzatot is találunk, melyen keresztül válik lehetőve a PictBridge kompatíbilis digitális fényképezőgépekkel a közvetlen nyomtatás.

A fej igazítása természetesen automatikus.

E nyomtatóhoz is az Easy PhotoPrint-et, az Easy WebPrint-et, PhotoRecord-ot, CD Label Print-et és Easy Print Toolbox-ot kapjuk.

Fekete-fehér dokumentum nyomtatásnál kiváló minőséget kaptuk, a nyomtatás sebessége nem világrekord, de nagyon jónak mondható. A kétoldalas nyomtatás ez esetben is lassabb, a teljes lap 1 perc 17 mp alatt készül el, viszont a minőségre itt sem lehet panasz.
A színes nyomtatás is remek lett, a 8 tintás rendszernek köszönhetően a sötétkék és a sötétbordó is tökéletesen jelent meg a papíron.

Fekete-fehér fotónyomtatásnál jó eredményt kaptunk, nincs zavaró elszíneződés, a kontraszt kellően nagy. Ez esetben is a Canon Matt fotópapírját használtuk.
Színes fotó nyomtatásakor Canon PhotoPaper Plus Glossy és PhotoPaper Pro papírokat is kipróbáltuk. A két nyomat között hajszálnyi különbséget tapasztaltunk, a Pro papíron kissé melegebbek, barnásabbak a színek, a vörösek teltebbek (bár még mindig nem annyira, mint az Epson R240-nel), de mindkét papírra szép, jó felbontású képeket kaptunk.

Méréseinknél a stoppert akkor indítottuk el, amikor a printer a nyomtatás első mozdulatát végezte (megkezdődött a lapbehúzás) és akkor állítottuk le, amikor az oldal legvége is leesett a tálcára. Az itt megadott értékek 1-1 oldal nyomtatására vonatkoznak és nem tükrözik a több oldalból álló dokumentumok lap/perc sebességét.















Nyomtatás sebessége
fekete-fehér dokumentum 17 mp
színes dokumentum 22 mp
kétoldalas fekete-fehér dokumentum 1:17 mp
A4 fotó (fotó minőség) Plus Glossy papírra 2:00 mp
A4 fotó (fotó minőség) Pro papírra 1:48 mp
10×15 cm-es fotó 27 mp

A nyomtató dobozában a készüléken kívül a következőket találjuk:

  • színes tintatartályok (BCI-6G, BCI-6R, BCI-6PM, BCI-6PC, BCI-6C, BCI-6M, BCI-6Y) 14 ml
  • fekete tintatartály (BCI-6BK) 15 ml
  • CD/DVD nyomtatáshoz tálca
  • tápkábel

  • magyarnyelvű kezelési útmutató

  • driverek és szoftverek CD-je

A nyomtató ára bruttó 85 ezer Ft.