Az oldalon négy fotó található, mind a négy 6 Mpixelre interpolálva, 2832×2128 pixeles felbontásban készült. Három fájlból az EXIF információ is kiolvasható, bár ezek a fotók már PhotoShop-ból történtek elmentésre, vagyis valamilyen módosításon már keresztül mentek. A fotókon nem tükröződik a Fujifilm által említett nagy dinamika, ez ugyanis elmarad, az első fotón az alany lába is beégett, nadrágjának árnyékos részeiben viszont elvesztek a részletek. Ugyanezen a fotón az optika aberrációja is jól látható, elég erőteljes – hasonlóan a FinePix S304 aberrációjához – kék körvonalak láthatók. A második fotón leginkább az interpoláció okozta részletgazdagság-csökkenés figyelhető meg, főleg a hajszálaknál és a köveknél. A zajt feltehetőleg PhotoShop-pal csökkentették. A harmadik fotón már látható a zajosodás, ennek mértéke azonban az ISO200-as érzékenységet figyelembe véve nem jelentős. A negyedik fotón egy csendéletet láthatunk, melyen a hagymák, a halak pikkelyei sajnos beégtek, máshol azonban kissé sötét maradt a kép. Ezek a fotók sajnos nem támasztják alá a SuperCCD SR nagy dinamikáját, ilyen felvételek hagyományos CCD-vel is készíthetők. Azt azonban ne felejtsük el, ezek a képek még nem a végleges géppel készültek.
Nem csak fényképezőgépeknél, de monitorok kiválasztásánál is gondban lehetünk, ha nem tudjuk pontosan, mire érdemes figyelni és mi alapján válasszunk. Cikkünkben a monitorok fotósok számára legfontosabb tulajdonságaival ismertetjük meg az Olvasókat, s olyan gyakorlati jellegű ötleteket adunk, amely segít a szükséges monitor kiválasztásában.
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?