Persze nem csak a Sigma standra kaptunk meghívást, így délelőtt privát bemutatón ismerkedhettünk meg a Fujifilm legújabb laborgépeivel is. Itt a legérdekesebb újdonság a tintasugaras nyomtatási technológiát használó Frontier termékvonal volt. A Fujifilm nem teljesen új szereplő a tintasugaras nyomtatás világában, hiszen fotópapírt már évek óta kínál más gyártók nyomtatóihoz. A termékkínálatot most nyomtatókkal, vagyis inkább laborgépekkel egészítették ki. A tekercspapírra dolgozó DL410 maximális nyomatmérete 25,4×91,4 cm, de ennél kisebb méretekkel is elboldogul. A 9×13-as és 10×15-ös képeket természetesen keskenyebb papírra nyomtatja. Más gyártók nyomtatási eljárásától eltérően a Fujifilm laborgépe nem teljes papír szélességű nyomtatófejjel rendelkezik, hanem a nyomtatófej az otthoni nyomtatókban megszokott módon fut végig a papír felett (próbálták demonstrálni, de sosem sikerült pont arra nyomtatni, amit épp figyeltünk – vagy sosem azt figyeltük, mint amire nyomtattak – nézőpont kérdése). A nyomatokon ugyan észrevehetők a tintasugaras nyomtatásra jellemző apró pöttyök, de nem jobban, mint például a HP Photosmart Express rendszer esetén. A képek alapvetően nagyon szépek voltak, még az is amit ott helyben fényképeztünk, majd nyomtattunk ki a géppel. A laborgéphez természetesen csatlakoztathatók a Frontier rendszerben megszokott Order-it kioszkok és munkaállomások, a gép maga pedig felszerelhető különböző kiadó sorterekkel is. A DL410 tintasugaras technológiáját a Noritsu készíti (talán maga a gép is azonos ezzel). A gép ára Magyarországon 8 millió forint körül várható. A másik tintasugaras laborgépet, a DL42SD-t kimondottan album készítéshez fejlesztették ki, nem is olyan sokoldalú, mint a DL410. A gép, ami lényegében egy professzionális fotónyomtató kizárólag A4-es méretben dolgozik, de a papír mindkét oldalára nyomtat, így könnyedén lehet vele hőkötéssel összefűzhető albumhoz oldalakat nyomtatni. A DL42SD árát egyelőre még nem tudták megmondani.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így készíts lélegzetelállító asztropanorámát!
Bizonyára te is gyönyörködtél már a fantasztikus látványt nyújtó asztrotájképek továbbfejlesztésének számító asztropanorámákban. Ebből a videóból megtudhatod, hogyan lehet ilyet készíteni!
A legjobb fényképezőgép kiválasztása | 2. rész: kompakt, tükörreflexes (DSLR) vagy tükör nélküli (MILC)?
Talán a legtöbbeket érdeklő kérdés az, hogy milyen típusú fényképezőgépet érdemes venni, szebad-e még DSLR-rel foglalkozni, jó-e még a kompakt gép, vagy csak a MILC?
Heti Fortepan – 15.: Kitalálja, hol járunk?
Helyszín felismerő/kereső játék a Fortepan válogatott képeivel.
Mi jobb természetfotózáshoz? APS-C, Full-frame, vagy Full-frame + telekonverter?
Sokakat érdeklő kérdést boncolgat Steve Perry az alábbi két videójában, amelyekből kiderül, hogy mivel kapunk jobb részletgazdagságot: egy APS-C vázzal, amely 1,5× képkivágást ad,...
Régi fotó retusálása és színezése 3 perc alatt
A cím természetesen lehetetlenség, 3 perc alatt nem hogy retusálni, de kiszínezni sem lehet rendesen egy monokróm fotót. Az alábbi videó azonban megmutatja, milyen...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben