Persze nem csak a Sigma standra kaptunk meghívást, így délelőtt privát bemutatón ismerkedhettünk meg a Fujifilm legújabb laborgépeivel is. Itt a legérdekesebb újdonság a tintasugaras nyomtatási technológiát használó Frontier termékvonal volt. A Fujifilm nem teljesen új szereplő a tintasugaras nyomtatás világában, hiszen fotópapírt már évek óta kínál más gyártók nyomtatóihoz. A termékkínálatot most nyomtatókkal, vagyis inkább laborgépekkel egészítették ki. A tekercspapírra dolgozó DL410 maximális nyomatmérete 25,4×91,4 cm, de ennél kisebb méretekkel is elboldogul. A 9×13-as és 10×15-ös képeket természetesen keskenyebb papírra nyomtatja. Más gyártók nyomtatási eljárásától eltérően a Fujifilm laborgépe nem teljes papír szélességű nyomtatófejjel rendelkezik, hanem a nyomtatófej az otthoni nyomtatókban megszokott módon fut végig a papír felett (próbálták demonstrálni, de sosem sikerült pont arra nyomtatni, amit épp figyeltünk – vagy sosem azt figyeltük, mint amire nyomtattak – nézőpont kérdése). A nyomatokon ugyan észrevehetők a tintasugaras nyomtatásra jellemző apró pöttyök, de nem jobban, mint például a HP Photosmart Express rendszer esetén. A képek alapvetően nagyon szépek voltak, még az is amit ott helyben fényképeztünk, majd nyomtattunk ki a géppel. A laborgéphez természetesen csatlakoztathatók a Frontier rendszerben megszokott Order-it kioszkok és munkaállomások, a gép maga pedig felszerelhető különböző kiadó sorterekkel is. A DL410 tintasugaras technológiáját a Noritsu készíti (talán maga a gép is azonos ezzel). A gép ára Magyarországon 8 millió forint körül várható. A másik tintasugaras laborgépet, a DL42SD-t kimondottan album készítéshez fejlesztették ki, nem is olyan sokoldalú, mint a DL410. A gép, ami lényegében egy professzionális fotónyomtató kizárólag A4-es méretben dolgozik, de a papír mindkét oldalára nyomtat, így könnyedén lehet vele hőkötéssel összefűzhető albumhoz oldalakat nyomtatni. A DL42SD árát egyelőre még nem tudták megmondani.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Villanó suli
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.
Az igazi mosoly titka?
Ne mondassunk í betűs szavakat, használjunk más trükköt! Erről szól(hatna) az alábbi videó. Bizonyára sok fotós szembesül első portréfotózásán, vagy csoportkép készítésén...
Új fotósként ezekre figyelj vásárláskor!
Bizonyos eszközök létjogosultságáról, hasznáról, hatékonyságáról megoszlanak a vélemények, mi megpróbáltuk tényszerűen összefoglalni, mire kell új fotósként figyelni, ha kiegészítőket vásárolunk.
Varázsolj látványos napsugarakat a fotóidra!
Még izgalmasabbak lehetnek a fotóid ezzel az egyszerű trükkel.
Ezért ne vedd komolyan a szabadalmakat!
Néhány pletyka oldalon időről-időre feltűnnek olyan bejegyzések, amelyek egy-egy neves gyártó szabadalmairól szólnak. Egy időben mi is megosztottuk ezeket, de a figyelmes Olvasónak feltűnhet,...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben