A Photokina és a PMA után úgy tűnik egy újabb kiállítás nevét kell megtanulják a fotós szakma szereplői. A japán fotós gyártókat tömörítő CIPA (Camera & Imaging Producst Association) idén harmadjára szervezi meg saját kiállítását CP+ néven. A korábban népszerű amerikai PMA-val egyidőben szervezett kiállítás 2011-re teljesen el is lehetetlenítette a kaliforniai rendezvényt, amit idén kényszerűségből szeptemberre tettek át. A CP+ fontosságára a szervezők a „World Premiere” (Világpremier) szlogen kiválasztásával kívánták felhívni a figyelmet, utalva arra, hogy a CIPA tagjainak egy jelentős része nem a PMA-ra, hanem erre a kiállításra időzíti fontosabb professzionális termékeinek bejelentését. Éppen ezért vállaltam én is a 14 órás repülőutat, hiszen amellett, hogy egy várhatóan jelentős rendezvény születéséről számolhatunk majd be innen a helyszínről, több új terméket is itt lehet majd először kézbe venni. A rendezvény holnap délelőtt fél 10-kor a hivatalos megnyitóval indul, majd 10 és 12 óra között a többi újságíróval együtt lehetőséget kapunk, hogy még a nagy nyilvánosság előtt bemenjünk a kiállításra. Tsuyoshi Kikukawának, a CIPA elnökének délután 1-kor kezdődő nyitóbeszédét CIPA Panel ülése követi. Csütörtökön és pénteken több cég standjára is van meghívóm, ahol fejlesztőket és stratégiai vezetőket fogok faggatni az aktuális termékvonalról, illetve a közeli jövő terveiről. A tavaly 41 ezer látogatót vonzó kiállítás méreteiben messze elmarad a kölni Photokinától, inkább a PMA-hoz hasonlítható. 20 ezer m2-en 70, többnyire japán és ázsiai kiállító osztozik, de közös standokon európai cégek is megjelennek. A következő napokban igyekszem a lehető legtöbb újdonságról részletesen is beszámolni. Ma tettem egy kört a Pacifico Yokohama felé, de egyelőre csak az előcsarnokba lehetett bemenni, a kiállítótérbe vezető mozgólépcsők le voltak zárva, lent nagy volt a készülődés. Holnap tehát indul a show, érdemes lesz nem csak a híreket, de a blogot is figyelni. A helyszínről készült tudósítás támogatója a Sony Central and Southeast Europe Kft., a beszámolók illusztrációit pedig egy 16-108mm-es objektívvel és egy F58AM vakuval felvértezett Sony α55-ös vázzal készítem.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Minden, amit a LUT-ról és LOG-ról kezdőként tudnod kell
Profi videográfusok számára a LUT és a LOG olyan, mint séf számára a wok és a fakanál. Nélkülük nem sokra mennének.
De mik ezek a...
Billentyűparancsok Lightroomhoz és Photoshophoz
Webes shortcut puska Adobe Photoshophoz és Lightroomhoz.
Heti Fortepan – 7.: Budapesti kacsaúsztató
A Fortepan és a Capa Központ legújabb képes cikkében a Budapest által bekebelezett falvak életéről olvashatunk és láthatunk korabeli fotókat.
DOF, zársebesség, expozíciós skála. Ismered, jól kezeled? Teszteld le magad!
A Canon kanadai weboldalán oktató anyagot készített, amelyből megtudható, milyen hatása van a rekesznek, a zársebességnek, az érzékenységnek, s hogyan kell leolvasni az expozíciós...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben