Érdekes piac a luxustermékeké. Egy óra vagy egy autó árát többnyire nem az előállítási költsége, hanem a különlegessége, ritkasága vagy kiemelkedő minősége határozza meg. Bár a Hasselblad gépek nem olcsók, véleményem szerint inkább illene a profi eszközök közé sorolni, mint a luxuscikkek kategóriájába. Úgy tűnik azonban, hogy a jó termékekkel már a Hasselblad sem tudja hozni a tulajdonosok által elvárt profitot. A Hasselblad stand ékköve ugyanis az egyelőre prototípusként kiállított tükör nélküli cserélhető objektíves fényképezőgép. Mérete alapján, illetve a Hasselblad névből kiindulva többen közép formátumú gépnek remélték, pedig a vaskosra nőtt vázban mindössze egy 24,3 megapixeles APS-C méretű szenzor lapul. A Lunar névre hallgató MILC egy igazi rendszerkompakt, de szerencsére nem egy új rendszer első tagja, hanem a Sony NEX-ek közeli rokona. A kapcsolat először az alap objektív külső kialakításán érhető tetten, de gyorsan kiderül, hogy a bajonett és a vakucsatlakozás kialakítása is kompatibilis a jelenleg kapható legkomolyabb Sony MILC-cel, a Sony NEX-7-tel. A gép kézbevétele után az ember már gyanút fog, hogy itt valami komoly átverés van készülőben. Nem kell sokat forgatni a gépet, hogy kiderüljön, hogy a Hasselblad Lunar alapaja a Sony már említett NEX-7-es modellje, ráadásul nem csak a gép belsejét építették az olasz tervezésű Hasselblad külsőbe, hanem valószínűleg a kész NEX-7-re építettek egy új réteget. Ettől a gép nagy és furcsa lett, arról nem is beszélve, hogy az 5000 eurós tervezett fogyasztói ár az egyik legpofátlanabb átverés lenne a piacon. A termék mellé kiállított rendkívül magabiztos promóter persze állította, hogy a gép és az optika teljesen Hasselblad fejlesztés, de az a gyanúm, hogy még a mellettem álló, technológiailag a 70-es években ragadt öregúr is gyanút fogott. Én lennék a legnagyobb támogatója a Hasselblad MILC projektjének, ha egy már meglévő MILC rendszerhez kapcsolódva valóban a Hasselbladhoz méltó új géppel jelennének meg a piacon. Amíg azonban a fejlesztés átcímkézésből és külső tok gyártásból áll, addig a Hasselblad max a Rollei márkanév mellé fog tudni felzárkózni. Íme néhány rajz a Hasselblad sajtóanyagából:
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így készíts nagy tárgyakról termékfotókat
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
Kezdő fotós vagy? Akkor ennek az okosalkalmazásnak biztos hasznát veszed!
A Canon tegnap tartotta hazánkban a Canon EOS rendszer bevezetésének 30. évfordulóját, amely az EOS 650 filmes SLR 1987. mácius 2-ai bemutatásával indult.
A 30...
Ez a legelemibb hiba, amit gyerekek fotózásánál elkövethetsz
Gyaníthatóan ma már kevesen vannak hazánkban, akik ne rendelkeznének valamilyen fényképezésre alkalmas eszközzel. Legyen az egy komoly DSLR, vagy egy kényelmes és könnyű MILC,...
Heti Fortepan – 15.: Kitalálja, hol járunk?
Helyszín felismerő/kereső játék a Fortepan válogatott képeivel.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben