Bemutató: Kicsivel – messzebbre

0


Az objektív, a kisfilmes gépeknél megszokott számokra lefordítva, 38-380 mm -es gyújtótávolságú és F2,8 – F3,5 fényerősségű. Az optikai zoom mellé egy 2,7x digitális zoom is tartozik. A 2,1 megapixeles CCD -vel maximálisan 1600×1200 felbontású kép mellett további három méret (1280 x 960, 1024 x 768, 640 x 480) is használható. Az elkészített képeket tömörítetlen TIFF vagy többfokozatú JPEG -formátumban tárolja a cserélhető SmartMedia kártyán. Az alapfelszerelésben 8 Mb kártya mellett a kereskedelmi forgalomban kapható összes kártya használható egészen a 128 MB-os tárolókapacitásig. Az állóképek mellett lehetőség van rövid videófelvételek (QuickTime .mov), önálló hanganyag (.wav) és sorozatfelvétel készítésére is. Videóüzemmódban 320×240 felbontásnál 15 mp, míg a 160 x 120 felbontás esetén 62 mp-es felvétel készíthető. Sorozatfelvétel készítésekor 6 kép 1,8 kép/mp-es sebességgel rögzítődik.

A gyakorlatlanabb felhasználók az automatikus fehéregyensúly, fényérzékenység, vaku, blendenyílás és expozíciós idő beállítási lehetőségeit használhatják ki. A fényképezőgép programjába a három leggyakoribb fényképezési mód (portré, tájkép, sport) paraméterei is bekerültek.

A gyakorlott felhasználók számára a kézi beállítási lehetőségek nyújtanak nagyobb szabadságot. A blende és expozíciós idő kézzel is beállítható. A blende értékét +/- 2 értékkel harmados lépésközönként lehet módosítani. A „film” fényérzékenysége ISO 100, 200, 400, 800 értékre változtatható. A fehéregyensúly beállításánál a beépített (napos/felhős, villanyfény, neonfény) programok mellett, a „One-Touch” fehérpont mérési és kézi fehéregyensúly korrekcióra is van lehetőség. Az expozícióhoz az adatokat az ESP, Spot, MultiSpot fénymérési mérési módok szolgáltatják.


Az éles képet 60 cm-től a végtelenig, teleobjektív esetén 2 métertől a végtelenig kapunk. Az élesség az automata mód mellett kézzel is beállítható. Makró üzemmódban a legkisebb tárgytávolság 10 cm lehet. Amennyiben kevés a fény, a beépített vagy egy külső vaku teszi lehetővé a fényképezést. A beépített többfunkciós vaku hatféle üzemmódban használható (automatikus, állandó, kikapcsolt, vöröszem kiküszöbölés, éjszakai hosszúszinkronizáció, derítés). A vaku villanásának erejét kézi úton korrigálhatjuk. Az ötpontos vakucsatlakozás segítségével külső vaku, például az FL-40 rendszervaku, is csatlakoztatható. A fényképezőgép programja lehetővé teszi fekete-fehér, szépia, blackboard és whiteboard effektek alkalmazását a felvétel készítésekor. Önkioldó használatakor 12 mp telik el az exponálásig. Az elkészített képek forgatása, vágása, indexelése már a gépben megtörténhet.

A funkciók beállítását és a kép komponálását ill. a visszajátszást a 1,5″ színes, 114.000 képpontból álló LCD panelen keresztül tehetjük meg. A kép komponálására a dioptriaállítási lehetőséggel felvértezett optikai kereső is használható. Az Olympus menüvezérlése állítólag sokat javult, ezáltal gyorsabbá vált az egyes funkciók elérése is.


Az elkészített felvételeket USB porton keresztül lehet számítógépre áttölteni vagy az audió/videó kimeneten keresztül a TV képernyőjén megjeleníteni. A kamera energiaellátását NiCd, NiMH akkumlátorok (4db, 1,2 V, AA), elemek vagy a hálózat biztosítja. A 107 x 76 x 77 mm méreteivel a 10x optikai zoommal felszerelt kamerák kategóriájában a legkisebb. Szállításkor szériatartozékként 8 MByte SmartMedia kértya, USB kábel, video/audio kábel, két db CR-V3 Lithium elem, objektívsapka és hordszíj található a dobozban. Az értékesítést várhatóan 2001. májusában kezdik 1800 DM körüli áron.