Értékelés
Ajánló
A (kisfilmes) fullframe képérzékelő előnyeit úgy gondolom nem kell sokáig boncolgatni. A remek felbontás, az alacsony képzaj, a széles dinamika átfogás mind-mind a rendszer előnyeit képezik. A Canon az 5D Mark II-vel magasra tette a mércét, így kevés lehetősége adódott az új modell újabb csúcsokra hozására. Egyik lehetséges mód a felbontás növelése lett volna, amit a Nikon a D800-nál meg is lépett. Ezt azonban a Canon nem tartotta fontosnak, ők maradtak 20 Mpixel környékén. Tette mindezt úgy, hogy az 1Ds vonalat gyakorlatilag megszüntette akkor, amikor az 1Ds és 1D ötvözetéből létrehozta az 1Dx-et. Az 1Dx felbontása 18 Mpixel, vagyis jelenleg nincs olyan fullframe szenzoros fényképezőgép, amely felbontásban felvehetné a versenyt a Nikon D800-zal. Elképzelhető, hogy valamit még tartogat a Canon a tarsolyában?
Reméljük.
Már csak azért is, hogy hátha az újabb, nagyobb felbontású fullframe bevezetéséig tartja csak az 5D Mark III árát az egekben. Mert azt ugye nem csak mi valljuk, hogy az 5D Mark III akármennyire is jól sikerült gép, nem kicsit túlárazott. Ami érdekes, hogy anno az 5D Mark II tesztjének végén azt írtuk, hogy az EOS-5D Mark II a legolcsóbb 20 Mpixel feletti fullframe szenzoros fényképezőgép. Az állítás ma is megállja a helyét, de az 5D Mark III-ra éppen az ellenkezőjét mondhatjuk.
Ahogyan az a hazai és külföldi fórumokból egyértelműen kiderül, a Canon felhasználók egyelőre kivárnak, de ha a japán gyártó nem lép hamarosan, elképzelhető, hogy a fullframe rendszerre most váltók közül nem egy-két vásárlót veszít.
Szerencsére még kapható az 5D Mark II, de aki nem sajnálja a majd’ dupla árat (egészen pontosan 462e Ft-os, avagy 88%-os felárat), az megkapja az év egyik legkomolyabb 1 Millió Ft alatti fullframe Canon gépét, amely jópár plusz szolgáltatással kecsegtet a profi felhasználók számára. Hogy csak néhány fontosat említsek: gyorsabb és precízebb AF 61 ponton, AF finomhangolás objektívenként, objektív torzítás korrekció, testre szabható automatikus érzékenység, gyors sorozat.
A teszt során élmény volt a géppel dolgozni, úgy simult az ember kezébe, mint egy gipszminta, s úgy fogadott szót minden kívánságunkra, mint a kezesbárány. A rate gomb kitalálójának pedig innen küldök virtuális puszit, remek ötlet, hogy már a fotózás napján a megrendelővel közösen pofon egyszerűen kiválasztható, melyik képet szeretné és melyiket nem. Csak a gombot kell nyomkodni, s máris jelezhetjük magunknak a szükséges vagy kevésbé szükséges fotókat.
A Canon EOS-5D Mark III váz bruttó 989 ezer Ft-ért vásárolható meg. A Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM objektívet is tartalmazó ki ára 1,2 MFt.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a szoftver CD-n és a használati útmutatón kívül a következőket kapjuk:
- szoftver CD
- használati útmutatók
- lítium-ion akkumulátor
- hálózati akkutöltő és kábel
- nyakpánt
- USB-kábel
- Audio/video kábel
- vázsapka
A fényképezőgépet a Canon Hungáriától kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A képek alapbeállítások mellett készültek (zajszűrés normál értékű).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).