Értékelés
Ajánló
Összességében nagyon tetszett a Canon PowerShot G1X. Élmény volt kipróbálni ezt az új, kicsit hibridnek is mondható megoldást. Néha zavart a gép lassú reagálása, főleg a portréfotózásnál volt kínos, de egy sporteseményen se lett volna könnyebb dolgom. A PowerShot G széria jelenlegi csúcsánál talán érhetné kritika az optika fényerejét, hiszen a korábbi modelleknél a tele f/4,5-tel kecsegtetett, de értelmetlen dolog összehasonlítani egy kisszenzoros kompaktot egy nagyszenzorossal. Amit itt a fényerőn vesztettünk, duplán, vagy triplán behoztuk a nagy szenzor adta előnyökkel (kis képzaj, kisebb mélységélesség). Arról nem is beszélve, hogy a MILC-ekhez készült kitobjektívek is f/5,6 fényerőig gyengülnek végállásban.
Végeredményben tehát üdvözölhető a Canon próbálkozása, ha az ára is lentebb csúszik, jóval a MILC kitek alá, akkor verhetetlen ajánlat lesz.
S hogy kiknek ajánljuk? Mindazoknak, akik a MILC-ek között is nézelődnek, mert elegük van a kompaktok kompromisszumos minőségéből és az átlagfelhasználóknál igényesebbek, ugyanakkor nem igénylik az objektív cserélhetőségét, a sebesség sem kritikus számukra, s a makróképességgel szemben sem támasztanak komolyabb igényt.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a szoftver CD-n és a használati útmutatón kívül a következőket kapjuk:
- Li-ion akkumulátor (NB-10L)
- külső akkutöltő
- objektívvédő sapka és hozzá szíj
- nyakpánt
- USB- és A/V kábel
A fényképezőgépet a Canon-tól kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A képek alapbeállítások mellett készültek (zajszűrés normál értékű).
A RAW-LR végződésű fájlnevekkel jelölt képeket RAW formátumból Adobe Lightroom v4-gyel konvertáltuk alap beállításokkal, de medium contrast gradációs görbével.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!