Kipróbáltuk: Canon PowerShot G9X Mark II – teszt

0

Különlegességek

Gépen belüli RAW konverzió

Talán már nem számít meglepőne, hiszen egy jó ideje már lehetőséget kínálnak a Canon komolyabb gépei a RAW képek gépen belüli JPEG-gé alakítására. Azonban még mindig akadnak olyan hiányosságok, amik miatt a gépen belüli RAW konverzió csak korlátozottan használható.
Az expozíciót ugyan állíthatjuk plusz és mínusz irányban is, de a fehéregyensúlyt csak a gyári értékek és a kézi színhőmérséklet közül választhatjuk ki, finomhangolásra itt nincs lehetőség. Pedig ez lenne az egyik lényege a RAW konvertálásnak.
Állítható a képméret/tömörítés, a zajszűrés, a megvilágítás optimalizálás és a képstílus.

Egy kisebb fejlesztésről azért itt is beszámolhatunk, ugyanis most már van lehetőség egyszerre több RAW kép JPEG-gé alakítására is egy tartomány megadásával.

Time-lapse

Time-lapse videó is rögzíthető a Canon PowerShot G9X Mark II-vel, de csak videófájlként, külön képkockákat programozott időzítővel nem készíthetünk.
A time-lapse videó felvételére videó módban van lehetőség, ahol beállítható a képkockák közötti időköz. Itt 1 mp pontossággal, de max. 30 mp-ig adhatjuk meg a képek közötti időt, a képek száma pedig a képek közötti idő függvényében 900, 720 vagy 240 kép lehet.

A képkockák közötti időnek ugyanis csak 1-30 mp közötti értéket adhatunk meg, a képek száma pedig max. 900 lehet (5-10 kép/mp esetén max. 720, 11-30 kép/mp esetén max. 240 kép).

A time-lapse videót minden esetben Full HD felbontásban készíti a gép és MOV konténerbe menti 25 képkocka/mp frissítéssel.

Rövid klip

Szintén videófelvételhez kapcsolódik a rövid klip, amelyről már a videó oldalon megírtuk, hogy csak az ebben az üzemmódban felvett rövid, HD felbontású snitteket lehet összeilleszteni. Sajnos e módban nem használható az optikai zoom felvétel közben. A snittek hossza 4-6 mp lehet, felvétel előtt beállítható a 2×-es gyorsított vagy 0,5×-es lassított mód is, valamint a snitt végén egy visszatekercselést bemutató effekt is.
A videók összeillesztésénél aláfestő zene is választható, valamint képi effekt (keresztbehívott, erős színtelítettségű, játékkamera, stb.) is hozzáadható a teljes videóhoz (a snittekhez külön nem).

A zenés kis videók bizonyára népszerűek lehetnek az amatőr fotósok és hobbi felhasználók körében, de egy kicsit több szabadság a nagyobb kreativitást is elősegíthetné.

Képi effektek