Képminőség
Képzaj
Nagyon jól kezeli a zajt a gép. alacsony érzékenységeken szinte semmit nem látunk belőle, magasabb érzékenységen pedig a világosabb és középtartományokban tökéletesen szűrt, a sötétebb területeken pedig nem túl zavaró színzajjal és filmszemcsézetet idéző világossági zajjal találkozhatunk. A zajszint a legmagasabb érzékenységi fokozatokban is viszonylag alacsony marad. Még ISO12500-on is sok részletet megőriznek a képek.
Igen jó képminőséget kínál már a 18-56mm-es alapobjektív is. A sarkokban jó képrészletességet kapunk, nem is beszélve a képközépről. JPEG-ben picit elnagyolt a képfeldolgozás végeredménye, de semmivel sem marad el egy jobb DSLR-nél megszokott minőségtől. RAW-ban igazán megmutathatja magát a fényképezőgép, és igazán részletgazdag látvány hozható ki a fotókból.
A Leica T automatikus szoftveres optikai hibakorrekciókat is használ, ami könnyen észrevehető a JPEG és RAW képek különbségeiből. A gép JPEG-ben csökkenti a színhibát és a geometriai torzítást is.
Érzékenység – képzaj
Az eredeti RAW fájlok letölthetők:
ISO100,
ISO200,
ISO400,
ISO800,
ISO1600,
ISO3200,
ISO6400,
ISO12500.
Zajszűrés
A Leica T automatikusan szűri a zajt, melynek eredménye a fenti táblázatban látható. Kézi beállításra nincs lehetőségünk.
10 x 15 cm-es méret
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×15 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép.
A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×15 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
A valós képminőség teszteléséhez érdemes megnyitni a teljes képet, s egy 10×15 cm-es papírképpel a kezünkben addig távolodni a monitortól, hogy nagyjából hasonló méretet lássunk, mint a kezünkben lévő fotó.
Érzékenység – képzaj; 10×15 cm-es papírképen (szimuláció)
RAW fájlok dinamika tartaléka
Mivel előfordulhat, hogy alul-, vagy túlexponált fotókat kell utólag javítanunk, nem mindegy, mekkora dinamika tartalék rejtőzik a RAW fáljokban, vagyis meddig világosíthatunk a sötét területeken, vagy épp húzhatjuk vissza a kiégettnek tűnő csúcsfényes részeket.
Az alulexponált képeknél -2 fényérték alexpót még kibírnak a fotók, némi zajszint növekedés árán, -3 fényértékkel alulexponált képeinknél azonban már jelentős a sötét területek kékes elszínezése is.
A túlexponált felvételeknél +1,3 fényértéknyi plusz jelenti a határt, ez alatt még biztosan visszavehetünk a világosságból anélkül, hogy a kép „kilyukadásával”, azaz a csúcsfényes területek részleteinek elvesztésével számolnánk. Efölött a fényesebb területeken már részletvesztés tapasztalható.