Értékelés
Ajánló
Az ultrazoom fényképezőgépek néhány éve még a kompaktok elitjének számítottak. Ma már a nagy szenzoros, jobbára cserélhető objektíves társaik számítanak annak. A Coolpix P500 nem az a modell, amely megreformálná, új színt vinne a kissé megfáradt ultrazoom palettára. Megmarad a kiszámíthatóságnál, a bevált szolgáltatásoknál. Egyvalamivel képes villantani, és ez – nyilván – a nagy zoomátfogás. Elképesztő dolog a kényelmes és terebélyes nagylátószögből 2,5 másodperc alatt madárkacsintásnyi közelségbe ugrani.
A Nikon Coolpix P500-ban ezen felül tetszettek az új kezelőszervek és a dupla felbontású, lehajtható LCD, a Full HD és gyors videó, a rengeteg sorozat mód, valamint a jó fogás. Nem tetszett viszont, hogy alap beállításokért is a menüt kell bújnunk, a képek pedig még alacsony érzékenységen is meglehetősen mosottak.
Hölgyeim és uraim, a zoom világbajnokság győztese áll önök előtt, a képminőség versenyszámban azonban nem sikerült az élbolyba jutnia, már csak azon egyszerű oknál fogva sem, mert a 10+ megapixeles, 30+ zoomátfogású gépek egyikének sem sikerült még. De hát, aki zoom-hegyeket akar, ezzel nyilván már tisztában van.
A Nikon Coolpix P500 ára bruttó 100e Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- EN-EL5 lítium-ion akkumulátor
- akkutöltő adapter
- műanyag lencsevédő sapka, zsinórral
- vállpánt
- USB kábel
- A/V kábel
A fényképezőgépet a Nikon Kft-től kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Nikon Coolpix P500 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!