Értékelés
Ajánló
Az igaz, hogy egy javított, néhány funkcióját tekintve átdolgozott fényképezőgépről van szó a D4-hez képest, de ezek a változások többnyire nem csak „optikai tuningnak” tekinthetők, hanem hasznos újdonságok. Tovább javította a gyártó az amúgy sem gyenge AF-rendszert, még gyorsabb processzort, jobb zajkezelést, és egy lépéssel fejlettebb videót kapunk. Ugyanakkor az is igaz, hogy néhány apróság mintha elfelejtődött volna. Nagyon szívesen láttunk volna a gépben egy kicsit jobb felbontású LCD-t, egy kicsit érzékenyebbre hangolt AF-rendszert, vagy az olcsóbb D800 szintjére hozott videofelvételi képességeket, ha már a Nikon csúcsmodellről beszélünk. Nem légbőlkapott kívánságok ezek, hiszen 2014-ben már nem egy olcsóbb gép is túltesz tesztalanyunk ezen képességein.
Maradt viszont egy rakás egyéb képesség, melyek azért még két évvel a D4 után is igen vonzó fényképezőgéppé teszik a D4s-t. A kiváló, strapabíró váz és zár, az egyre több beállítási lehetőség és a nagyszerű személyre szabhatóság, na és persze a villámgyors sebesség és a magas érzékenységeken is kiváló képminőség.
Aki a jelenleg leggyorsabb Nikon munkagépet szeretné, egyértelműen a D4s felé kell tekintgetnie, minek is foglalkozna a D4-gyel. Persze tökéletes gép nincs. A Nikon D4s sem tökéletes, csak az egyik legjobb a piacon.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- EN-EL18a lítium-ion akkumulátor
- MH-26a akkutöltő, hálózati kábellel
- Műanyag bajonettzáró sapka
- Vállpánt
- USB kábel (biztonsági csatlakozóadapterrel)
- BS-2 vakupapucs védő
A fényképezőgépet a Nikon hazai képviseletétől kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Nikon D4 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok. A képek Nikkor 35mm f/1.4G AF-S ED, valamint Nikkor AF-S 85mm F1,4 G objektívvel készültek.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!