Értékelés
Ajánló
A DMC-G3 – bár kétségkívül jó gép volt – kezelhetőség és főleg kényelem tekintetében nem volt a legszerencsésebb út. Érezhette ezt a Panasonic is, hiszen a G5 inkább a sorozat kezdő modelljei által kitaposott ösvényen halad, sőt kezelhetőség terén jobbára még rá is licitál azokra. Jóval több funkciógomb, több érintőképernyős szolgáltatás, új funkciókar, hogy csak a leglényegesebbeket említsem.
Megrögzött DSLR rajongóként sem esik nehezemre kimondani, hogy nagyon jó irányba haladnak a MILC fényképezőgépek, hogy valóban az igényes fotókra vágyók kedvencei legyenek. Ennek egyik újabb mérföldköve a DMC-G5, mely számomra a jelenlegi mezőny egyik legsokoldalúbban, legkomfortosabban kezelhető fényképezőgépe. Az érintésérzékenység még valóban nem okostelefon szintű, de így is a legjobb a piacon. Nagyon tetszik, hogy egy beállításhoz sok esetben több módon is eljuthatunk. Ahogy tetszik, és tisztán érezni, hogy a G-széria modellről modellre finomodik e téren. Belekötni ismét csak apróságokba lehet, a képminőségbe hagyományosan nem, és ez a legfontosabb.
Aki számára fontos a fényképezés „klasszikus” hangulata, az nyilván DSLR-t vesz, de aki egyszerűbben és gyorsabban akar jó fotókat készíteni, tehát nem annyira az út, inkább a cél megszállottja, sokkal jobban jár egy rendszerkompakttal. Például a G5-tel.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- Lítium-ion akkumulátor
- Akkutöltő, hálózati kábellel
- Műanyag bajonettzáró sapka
- Vállpánt
- USB kábel
- A/V kábel
- Műanyag érintőtoll
A fényképezőgépet a Panasonic hazai képviseletétől kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Panasonic Lumix DMC-G5 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok. A képek Lumix G Vario 14-42mm F3,5-5,6 ASPH MEGA O.I.S, valamint Leica DG SUMMILUX 25mm F1,4 ASPH objektívvel (1., 2., 3. kép és az ISO tesztsor) készültek.