AF, sorozat, videó
Élességállítás, fénymérés
A Lumix DMC-LF1 automatikus és manuális élességállítást is kínál. Autofókuszt széles területre, közepes méretű területre, vagy kis területre is kérhetünk, illetve arra is van lehetőség, hogy a fókuszpontot a képmezőn belül 32×21 pozíció valamelyikére állítsuk, ehhez a képterület kb. 90%-a áll rendelkezésünkre.
Használhatunk arcfelismerést is, amelynél családtagok arcait is regisztrálhatjuk, így több személy esetén mindig a regisztrált arcra fog élességet állítani a gép. Választható témakövető mód is, ez esetben a befogott téma képen való elmozdulását próbálja lekövetni a fényképezőgép.
A DMC-LF1-ben is elérhető a Gyors-AF (Q-AF), melynek lényege, hogy a fotós beavatkozása nélkül is élességet állít a gép, ha csak aprót kell korrigálnia.
Gyenge fénynél néhány méter távolságig hatásos autofókusz segédfényt is engedélyezhetünk, mely automatikusan lép működésbe. A jó fényerőnek köszönhetően nagylátószögnél akár 5-6 méterig is hatásos lehet.
A fénymérés az eddig megszokott három üzemmódban használható: többmezős, középre súlyozott és szpot. A gép által mért értékeket expozíció korrekcióval bírálhatjuk felül, mely ±2 fényérték tartományban működik, 1/3 Fé lépésközökkel.
Sorozat fényképezés
Sorozatot többféle sebességgel is készíthetünk. Teljes felbontásban folyamatos autofókusszal 2 és 5 kép/mp, rögzített fókusszal 10 kép/mp is választható. RAW formátumot választva akár 10 képes sorozatot is készíthetünk, ha JPEG formátumot használunk, akkor kisebb felbontásnál 40 és 60 kép/mp is elérhető 5 illetve 2,5 Mpixelnél (ez esetben képkivágás is készül). Ha a belső puffer telítődik, a sorozatkészítés leáll, de felengedve az exponáló gombot és pár másodpercet várva máris készülhet az újabb sorozat, ennek hossza persze attól függ, hogy mennyi képet sikerült kiírni. A 10 RAW kép 17 mp alatt kerül egy Class 10-es kártyára, függetlenül attól, hogy UHS-1, vagy normál Class 10-esről van-e szó. Az viszont pozitív, hogy a kártyaírás idejére nem „bénul le” a gép, azaz bármit tehetünk vele, menüben átállíthatunk paramétereket, vagy ha már van egy képnyi üresedés a pufferben, fotózhatunk is.
Az automata képsorozatok közül csak a jó öreg expozíció sorozat választható, mellyel 3 kép menthető, 1/3, 2/3, vagy 1 Fé lépésközökkel.
Különleges sorozatok közül a vaku sorozat említhető még, amely kb 0,8 kép/mp sebességgel készíti a fotókat.
A jobb nyílgombbal önkioldó is választható, mely a megszokott 2 és 10 mp-es késleltetést kínálja.
Videófelvétel
Videókat AVCHD tömörítéssel FullHD felbontásban is készíthetünk, 50 kép/mp frissítéssel, interlace (váltott soros – 17 Mbps) módban, vagy választhatunk 1280×720 pixelt 50 kép/mp-cel progresszív módban. MP4 tömörítést választva 1920×1080 pixelnél 25 kép/mp progresszív (20 Mbps), 1280×720 pixelnél 25 kép/mp progresszív (10 Mbps) és 640×480 pixel (25p, 4 Mbps) érhetők el. A videók hosszát legfeljebb 29 perc 59 mp-ben maximálták.
Videózás közben működik a teljes optikai (és digitális) zoomtartomány, a fénymérés, valamint az automata élességállítás is. Utóbbinál megszabhatjuk, hogy normál (egyszeri), vagy folyamatos legyen. Az optikai stabilizátor itt is hatékony segítséget nyújt.
A mozgóképek mellé persze hang is rögzül, mégpedig sztereóban, a gép tetején lévő mikrofon párnak köszönhetően. A menüben szélzaj csökkentést is engedélyezhetünk.
Videózás közben állóképek is készíthetők az exponáló gomb segítségével. Az így készült fotók 16:9-es oldalarányúak és legfeljebb 9 megapixelesek lehetnek.
A videók utólag megvághatók, képet azonban nem lophatunk ki belőlük.