Értékelés
A Panasonic Lumix GX880 igazán jó benyomást tett ránk, mint könnyű, kicsi és kategóriájához képest nagy tudású gép.
A képminőség amatőr célokra teljesen megfelelő, sőt, ha valaki esetleg komolyabban foglalkozik a fotózással és pályázatokra, kiállításra is szán képeket, akkor sem kell attól tartani, hogy esetleg nagy méretben már nem állják meg a helyüket a 16 Mpixel felbontásból készített nyomatok.
Remek a sorozatkészítés sebessége, egész elfogadhatóan működik a gép saját HDR (nagy dinamika átfogású képet adó) „motorja”, remek 4k videókat rögzíthetünk minimális képkivágással, vagy képkivágás nélkül Full HD felbontásban.
Természetesen mivel nincs tökéletes fényképezőgép, így a GX880-nál is könnyen lehet találni olyan hiányosságokat, amelyeket fel lehet róni a géppel szemben.
A fókuszálás sebességével nem volt problémánk, a gép kezelhetősége is viszonylag jó, bár a két programozható gomb nem minden egyéni funkció eltárolására elég, illetve az egyetlen vezérlőtárcsa sem minden esetben kényelmes, ráadásul ez hajlamos a navigáló gombok irányába átbillenni forgatás közben.
Belépőszintű és főképp kis méretű gépről lévén szó, nem kell nagyon meglepődni rajta, hogy vakupapucs már nem került a GX880-ra. Ha valaki szeretne külső vakut is használni, számára a GX9-et javasoljuk, mint alternatívát.
Szintén a GX9 kerülhet képbe akkor, ha fontosnak tartjuk a „bekukucskálós”, illetve ez esetben elektronikus keresőt.
Mi magunk is ezt hiányoltuk a legjobban a gépről, számunkra a magunk elé tartjuk és nézzük az LCD-t dolog nem kényelmes, pláne nem nyári szikrázó napsütésben. Ilyenkor jól jött volna az elektronikus kereső, amely nem csak a képkészítésnél, de a képek visszajátszásánál, ellenőrzésénél is sokat segített volna.
Manapság talán nem nagy elvárás, hogy valamiféle nagy képfrissítési sebességű (slow-motion videót adó) üzemmód is legyen egy fényképezőgépben, de a GX880-nál ilyenről nem beszélhetünk.
Ezek alapján a Panasonic Lumix GX880-at elsődlegesen azoknak szánjuk, akik nem idegenkednek az LCD-s élőképtől és a készített képek helyszínen (csak) LCD-n történő visszanézésétől, nem igényelnek külső vakukezelést, nem létfontosságú számukra a képenkénti fókusz összehasonlítás, illetve nem jelent gondot, ha egy teljes napos kirándulás során tartalék akkumulátort, vagy PowerBankot kell magukkal vigyenek a gép energiaellátása céljából.
A Panasonic Lumix DC-GX880-at csak a Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3,5-5,6 Asph Mega O.I.S. objektívvel együtt vásárolhatjuk meg, a kit ára bruttó 150 ezer Ft. A gép elérhető dupla kitben is, ez esetben a standard zoomobjektív mellé egy Lumix G Vario 35-100mm f/4-5,6 ASPH MEGA O.I.S. telezoomot is adnak, ezért a szettért bruttó 200 ezer Ft-ot kell fizetnünk.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- szoftver CD
- használati útmutatók
- lítium-ion akkumulátor (DMW-BLH79E)
- hálózati USB adapter
- nyakpánt
- vázsapka
A fényképezőgépet a Panasonic magyarországi képviseletétől kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztfotók
Tesztfotóinkat a következő objektívekkel készítettük:
- Panasonic Lumix G Vario 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA O.I.S.
- Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8 POWER O.I.S. (nem a duplakit teleobjektíve!)
- Panasonic Lumix G Vario 7-14mm f/4 Asph
A képek a veszteségmentes elforgatást leszámítva minden tekintetben módosítatlanok.
A RAW képeket Adobe Lightroom Classic-ban (v8.4) konvertáltuk alapbeállításokkal, de Camera Standard színprofillal (sRGB színtérben), a gép saját JPEG képei alap zajszűrésűek.