Címlap 2014

Archívum

Kipróbáltuk: Epson L1800 teszt

Az otthoni és irodai nyomtatás szép lassú átalakulását figyelhetjük meg, ha az Epson terve beválik. Céljuk ugyanis az, hogy jelentősen csökkentsék a nyomtatási költségeket, ehhez pedig méretes, sok esetben külső tintatartályokat alkalmaznak, amelyekkel költséghatékonyabb nyomtatás érhető el. Szerkesztőségünkben az Epson nyáron bejelentett A3+-os fotónyomtatója járt.

Epson L800 fotónyomtató

Ritka vendég házunk táján a nyomtató, de ha sikerül egy-egy érdekesebb darabot tesztvégre keríteni, igyekszünk kipróbálni. Ilyen az Epson hazánkban nemrég forgalomba került tintasugaras nyomtatója, mely az asztali nyomtatók között minden eddiginél nagyobb tintakapacitással büszkélkedhet.

Kipróbáltuk: HP Deskjet 6525 multifunkciós nyomtató teszt

Több, mint két éve, hogy nem járt már a szerkesztőségünkben fotónyomtató. Nem is szeretnénk újra rendszert csinálni a bemutatásukból, de hosszú évek rossz stratégiája után úgy tűnik, hogy a nyomtatógyártók rájöttek hol a hiba az otthoni (fotó)nyomtatásban.

Megrengetett fotóipar

A néhány napja Japán közelében történt borzalmas földrengés és szökőár komolyan érintette a világ fotóiparának fellegvárát is. A japán gyártók már mind tájékoztatták érintettségükről a sajtót és a partnereiket. Összefoglaltuk, hogy melyik cég mely tevékenységeiben várható fennakadás, illetve hogy első lépésként hol milyen formában vesznek részt a kárelhárításban, kárenyhítésben.

Karácsonyi ajánló – kiegészítők 4.

Napjainkban a rengeteg reklám és a média hatására a karácsony egyre inkább a vásárlásról és az ajándékokról szól. Mi nem szeretnénk ezt tovább erősíteni, mégis úgy gondoljuk, érdemes néhány tippet adni azoknak, akik a szeretet ünnepén egy-egy hasznos ajándékkal is szeretnék meglepni családtagjukat, ismerősüket. Negyedik cikkünkben fotónyomtatókkal, ezek kiegészítőiről, valamint fényképes ajándékokkal foglalkozunk.

Fakulásteszt – 2009

Tavaly harmadjára kezdtünk egész éves fakulástesztet, hogy kiderítsük mit bírnak a különböző technológiával készített nyomatok a tűző napon. Az eljárást egy kicsit kibővítettük, és a tesztelésbe bevont termékek listáját is aktualizáltuk. A tesztképek és kontrollnyomataik kinyomtatásához a tavaly tesztelt nyomtatósorozatot és egy minilabort használtuk. Igazán nagy meglepetés nem ért, de volt amin azért elcsodálkoztunk.

Röviden: Epson PP-100 DVD sokszorosító teszt

Nyomtatótesztjeink végére egy rendhagyó készülék került, méghozzá az Epson DVD sokszorosítója. Részben kapcsolható ez a termék a nyomtatáshoz, hiszen segítségével remek DVD feliratokat nyomtathatunk a lemezekre, csak erre használni ezt a gépet viszont finoman fogalmazva gazdaságilag nem lenne rentábilis. Az inkább DVD-írásra készített terméket ugyanis 1,2 millió Ft-ért lehet megvásárolni.

Kipróbáltuk: Epson Stylus Photo R2880 teszt

Az Epson A3 formátumú nyomtatói közül idén a 2008-ban megújult Stylus Photo R2880 járt nálunk. A sallangoktól mentes, egyértelműen fotónyomtatásra tervezett készülék UltraChrome K3 tintarendszert alkalmaz, amely a jó minőségű fotónyomtatás egyik záloga.

Kipróbáltuk: Epson Stylus Photo PX700W teszt

A sok-sok DuraBrite tintás általános jellegű nyomtató után végre egy igazán fotónyomtatásra termett készüléket is kipróbálhattunk, amely a már jól ismert Claria tintacsaládot használja. A másolásra, szkennelésre, dokumentum- és fotónyomtatásra alkalmas multifunkciós gépből ráadásul extrákat sem hagytak ki. Ára ezek ellenére megfizethető maradt.

Kipróbáltuk: Epson Stylus SX600FW teszt

Főként kisebb vállalkozások irodáiba, vagy tehetősebbek otthonába szánja az Epson a Stylus SX600FW multifunkciós készüléket. A színenként cserélhető tintatartályokat alkalmazó nyomtató komoly kiegészítő szolgáltatásokat kínál, melyek ellenére ára igazán mérsékelt marad. Ha még ezt jó minőségű nyomtatás is kiegészíti, talán meg is találtuk a főnyereményt. Nézzük, mire képes az SX600FW.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Hegesztőüveget ND szűrő helyett?

Mennyire használható és milyen korlátai vannak a hegesztőüvegnek, ha ND szűrőként szeretnénk használni. Előre kell bocsátanom, hogy a cím és a bevezető is kissé...

Heti Fortepan – 12.: Elérhetetlen áruk fóruma

Emlékszünk még a tetőcsomagtartón Gorenje hűtőt Bécsből hazahozó honfitársainkra? Az az idő már egy nyitás jele volt. De mi volt előtte? Zárt kapuk mögött a szocialista Magyarországon. Képválogatás a Fortepantól.

A jó öreg villanópor

Manapság úgy nyúlunk a Xenon gázas vakuk után, mint ha mindig is léteztek volna. Pedig a XIX. században még villanóport használtak, amely nem csupán...

Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek

A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.

Itt könnyen megértheted a rekesz, zársebesség és érzékenység hatását

Az Interactive Exposure Tool hatékonyan és egyszerűen mutatja be a fotózás három legalapvetőbb paraméterének hatását, az érzékenységét, a zársebességét és a rekeszét. ...