Címlap 2023

Archívum

Kipróbáltuk: Nikon Z 30 – teszt

Próbára tettük a Nikon jelenleg kapható legkedvezőbb árú APS-C szenzoros fényképezőgépét, a vloggereknek is ajánlott, kihajtható LCD-s tükör nélküli Nikon Z 30-at.

Kipróbáltuk: Nikon Z 9, a sport- és természetfotós MILC – teszt

Mennyit érhet egy olyan gép, ami sokkal gyorsabb, mint bármelyik tükörreflexes és nem csak sportfotózásnál ad előnyt az arcfelismerő fókuszrendszer, de természetfotózásnál is brutál nagy, 45 Mpixeles felbontást kapunk, amellett, hogy az állatok felismerését is megoldotta a Nikon.

Testközelből: Nikon Z 9 – az új éra kezdete

Ma szexi napot tartottunk: elmentünk megismerkedni a Nikon Z 9-cel.

Kipróbáltuk: Nikon Z fc – teszt

Többféle szituációban is próbára tettük a Nikon legújabb tükör nélküli fényképezőgépét, a filmes gépek külsejét kölcsönző, APS-C szenzoros Nikon Z fc-t.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

Kipróbáltuk: Nikon Z 7II – teszt

Tavaly november végén megnéztük, miben fejlődött a Nikon tükör nélküli rendszerének 24 Mpixeles Z 6II modellje, most a nagyobb felbontású, 45 Mpixeles Z 7II-t is megvizsgáltuk.

Kipróbáltuk: Nikon Z 6II – teszt

Nálunk járt a Nikon legújabb full-frame MILC-e, az okosabbá tett Z 6II. Cikkünkben nem csak a különbségekről esik szó.

Kipróbáltuk: Nikon Z 5 – teszt

Alaposan leteszteltük és még egy esküvőn is élesen bevetettük a Nikon legújabb tükör nélküli full-frame szenzoros gépét.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Vízjelezni, vagy nem vízjelezni?

Az örök kérdés, ami fotósok körében felmerül. Vízjelezzük-e a fotóinkat, vagy mutassuk meg tiszta valójában? Már a fotozz.hu hajnalán is előfordultak olyan esetek,...

Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek

A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.

Így forgatnak a képszerkesztő programok

Az teljesen nyilvánvaló, hogy a digitális képfeldolgozás igen komoly matematikára épül. Azt azonban nem is gondolnánk, hogy egy egyszerű forgatás is milyen komplex számításokat...

Kezdő fotós vagy? Akkor ennek az okosalkalmazásnak biztos hasznát veszed!

A Canon tegnap tartotta hazánkban a Canon EOS rendszer bevezetésének 30. évfordulóját, amely az EOS 650 filmes SLR 1987. mácius 2-ai bemutatásával indult. A 30...

Hét egyszerű trükk a kreatívabb fotókért

Ha régóta fotózol, előfordulhat, hogy egy idő után úgy érzed, valami újat kell alkotnod. Olyat, ami nem megszokott, olyat, ami nem a tökéletességről szól,...