A Fujifilm mindig szép és elegáns kiállítóhellyel jelenik, meg, és most sem szakított ezzel a hagyománnyal. Zöld-feketében tolták idén is, látványos nyomatokkal, 4K felbontású képernyőkkel, és persze új és régi termékeivel. A Fujifilm épp tegnap jelentett be egy gyönyörű kompaktot, a FinePix XF1-et. Úgy tűnik ez a retró dizájn jól áll a cégnek, újabban az összes csúcsgépük ilyen külsővel érkezik. Az ergonómiájukon el lehetne vitatkozni, de minőséget és csinosságot tekintve tényleg nagyon szépre sikerültek ezek a darabok. Érdekes és praktikus az optika elején lévő apró gyűrű, melyet kihúzva kapcsolhatjuk be a gépet. A japán cég standján több színben is körbetapogathatók voltak ezek a 2/3″-os 12 megapixeles EXR CMOS-szal, kényelmes kezelést lehetővé tevő zoom gyűrűvel, RAW támogatással, fullHD videóval, 25-100mm-es (ekv.) gyújtótávolságú, F1,8 kezdőfényerővel bíró objektívvel szerelt masinák. Meggyőző volt a korábbi modelleknél gyorsabb AF rendszerük is. Azért nem feledkeztünk meg a nemrég bejelentett X-E1-ről sem, ami a Fujifilm egyszerűbb kivitelű MILC gépe az év elején megjelent X-Pro1 mellett. Ha nem is a kiállítás sztárja volt, de megtekinthettük a standon a szép retró (nahát!) vázba pakolt cserélhető objektíves rendszerkompaktot, mely 16 megapixeles EXR CMOS-t, és csúcsmodelltől eltérően egy több mini 2 millió képpontos OLED keresőt kapott. Úgy tűnik a Fujifilm szakít a hibrid keresővel, legalábbis az olcsóbb MILC-ekben hanyagolja. A két géppel átélt élményeink kivonata megtekinthető az alábbi képeken és videókon. Újdonságként jelent meg a kiállításon az X-rendszerhez kiadott két új optika is. Egyik egy 18-55-mm-es, jó fényerejű, optikai stabilizátoros, a másik pedig egy nagylátószögű, 14mm-es fix, 2,8-as fényerővel. A poszt összes fotója Nikon D600-zal, míg a videók Nikon 1 V1 fényképezőgéppel készültek.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Portréfotózás – ingyen oktatóvideó
A Photogy ingyenes oktatóvideót tett közzé, amelyben Alex Koloskov magyarázza el a portréfotózás fontos alapköveit stúdióban és kültéren egyaránt. A leckében többek...
Alapfokon: Objektívek – Cserélhető objektívek
Eddig általánosságban beszéltünk az objektívekről, és főleg úgy tekintettünk rájuk, mint a fényképezőgéptől elválaszthatatlan részre. A komolyabb gépek azonban nincsenek az optikával egybeépítve, így azok levehetők és cserélhetők.
Így fotózz szürke égbolt helyett hangulatos kék tájban
Nem, ezt most nem az a fajta videó, ami megmutatja, hogyan lehet a szürke égből kéket varázsolni Photoshopban vagy Lightroomban. Ez konkrétan a fotózásról...
Mennyivel erősebb egy stúdióvaku, mint egy rendszervaku és egy LED állandó fényforrás?
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Átmenetes szűrő hatás fillérekből
Nem rendelkezel drága átmenetes szűrővel, de szeretnél hatásos hosszú expozíciós képeket készíteni anélkül, hogy az égbolt túlexponált legyen?
Akkor ez a módszer neked való!
Benjamin Jaworskyj...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben