Értékelés
A Canon komoly meglepetést okozott, amikor a haladó belépőszintre egyszerre két modellt hozott el. Nem volt nehéz kitalálni, hogy ez egyben azt is jelenti, hogy legy egy jó és lesz egy még jobb EOS 7xxD gép, s az is borítékolható volt, hogy a nagyobb modellszámú lesz az okosabb. Azt viszont kevesen gondoltuk volna, hogy az EOS 750D-ben lesznek olyan részek, amelyek a 700D-hez képest visszalépésnek számítanak. Ilyen pl. a hajszállal kisebb kereső, a betekintés érzékelő elhagyása, valamint a kisebb kapacitású akkumulátor. Ezek azonban a normál használat során igen kevés problémát okozhatnak, így végülis logikus lépésnek is nevezhető, hogy így a 760D-nek egy kicsit több előnyt adtak. Aki ezzel a géppel DSLR-ként kíván fotózni, ezeket a lehagyott funkciókat nemigen fogja hiányolni. Ezen felül viszont a változások java része pozitív, így a megújult fókuszrendszer és a beépített Wi-Fi adapter komoly előrelépést jelent.
Jóllehet, videó terén még mindig van hová fejlődni, de az új 24 Mpixeles Canon haladó belépőszintű DSLR-jei igazán kitettek magukért.
A Canon EOS 750D váz cikkünk megjelenésekor bruttó 200.000 Ft-ért, EF-S 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM objektívvel bruttó 230.000 Ft-ért, míg EF-S 18-135mm f/3,5-5,6 IS STM objektívvel bruttó 300.000 Ft-ért vásárolható meg.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- lítium-ion akkumulátor (LP-E17)
- hálózati akkutöltő és kábel (LC-E17)
- nyakpánt
- USB-kábel
- audio/video kábel
- vázsapka
A fényképezőgépet és az objektíveket a Canon hazai képviseletétől kaptuk kölcsön a kipróbálás idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A tesztfotók Canon EF-S 18-135mm f3.5-5.6 IS STM, Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM (18-20. kép) és Canon EF 50mm f/1,8 II (1-2., valamint 28-45. képek) objektívekkel készültek.
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezek az Adobe Photoshop Lightroom v6.1 szoftverben lettek JPEG-gé átalakítva, alap beállítások mellett, de Camera Standard színbeállítással (az Adobe Standard beállítás igen fakó képeket eredményezett).
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!