Értékelés
Ajánló
A Canon igyekezett minden földi jót belepakolni az APS-C szenzoros EOS 7D Mark II-be, amely valóban igazán profi lett. Jóllehet, vannak olyan pontok, amelyek elmaradása kissé érthetetlen, ilyen pl. a „kifelejtett” Wi-Fi vezérlő, vagy az érintésérzékenység hiánya az LCD-nél, amely még könnyebbé tehetné a kezelést. Összességében azonban mégis igen ütős gépet hozott össze a japán gyártó. A 20 Mpixeles szenzor a mai elvárásoknak túlnyomó részben eleget is tesz, így a felbontással nem lehet baj, hacsak nem pár év múlva lesz majd furcsa.
A gépből tehát a lehető legtöbbet hozta ki a Canon, s most mondhatnánk, hogy fel van adva a lecke a Nikonnak, bár esélyes, hogy soha sem lesz D400, jó esetben valami D9000-es modell jön, de az is kérdéses. Az biztos, hogy a Dual Pixel CMOS AF – amely már a 70D-ben is kiválóan teljesített – igen komoly előnyt mutat a Nikon gépeivel szemben, ha ehhez még egy hibrid keresőt is kifejlesztene a Canon, akkor jószerivel megnyerheti a lemorzsolódási csatát, s talán alig lesznek Canon tulajok, akik átpártolnának a konkurenciához.
Mindez persze nagyon szép, de egy termék nem azért készül, hogy a fotósok és a tesztelők tapsoljanak örömükben, hanem azért, hogy profitot termeljen a gyártónak. Ez pedig alapvetően határozza meg egy gép árát, amely jelen esetben közel 600 ezer Ft, ennyit viszont kevesen fognak adni egy vázért, csak akkor, ha az előnyök javarészét képesek is lesznek kihasználni (lásd igen gyors sorozat, komoly testreszabhatóság, masszív felépítés és erősre tervezett zár). Én a magam részéről cirka 450-480e Ft-os árat tartanék reálisnak, igaz, azt még nem tudjuk, hogy a Nikon mennyiért akarja majd adni a saját csúcs APS-C gépét (a jelenlegi APS-C csúcsot képviselő D7100 280e Ft, de ennek sorozat sebessége nagyjából fele az EOS 7D Mark II-nek, tehát igazából nem tekinthető pontos konkurensnek).
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- szoftver CD
- használati útmutatók
- lítium-ion akkumulátor (LP-E6N)
- hálózati akkutöltő és kábel (LC-E6)
- vállpánt
- USB-kábel
- vázsapka
A fényképezőgépet az Canon magyarországi képviseletétől kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fotók elkészítésénél Canon EF 24-105mm f/4L IS USM, Canon EF 50mm f/1,8 II, Canon EF 100mm f/2,8 USM Macro és Sigma 10-20 mm f/4-5,6 EX DC HSM objektíveket használtunk.
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai (az 1,6×-es szorzóval nem korrigált) gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket. A fotókat alap beállítások mellett készítettük.
A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok (kivéve a veszteségmentes elforgatást).
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezeket Adobe Lightroom v5.7-ben konvertáltuk JPEG-gé az alapbeállítások használata mellett.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!