Értékelés
Ajánló
A Canon PowerShot G12-t elsősorban azok fogják választani, akik olyan kompakt fényképezőgépet keresnek, amelynek képminősége meghaladja az átlagot. Persze ma már prémium kompaktok között is bőségesen van választék, de itt is két fő csoportot lehet megkülönböztetni: a kis zoomos, de remek fényerős gépekét (Panasonic Lumix DMC-LX5, vagy Samsung EX1), illetve a nagyobb átfogású szuperzoomokét. Utóbbi csoportba tartozik a Canon PowerShot G12 is, amelynek közvetlen konkurense a Nikon Coolpix P7000.
A P7000-zel összevetve elég hasonló képességeket kapunk. A Nikon gépe nagyobb telét (200 mm ekv.) kínál, emellett LCD-je is nagyobb méretű, s jobb felbontású (3″, VGA), cserébe viszont fixen beépített, nem kihajkható. Videófelvétel terén hasonlót tud mindkét gyártó prémium kompaktja, s felbontásban sincs eltérés. Utólagos képfeldolgozásban a Nikon többet kínál (bőrlágyítás, RAW konverzió gépen belül, képforgatás kis szögekben is). Kezelhetőség terén nincs szégyenkezni valója egyik modellnek sem, mindkét gyártó külön ISO és expozíció-kompenzáció tárcsát kínál.
S az ár? A Canon PowerShot G12-ért 140e Ft-ot kell fizetnünk, ami megegyezik a Cool1pix P7000-ével. Melyiket is érdemesebb megvenni? Olvasta már a Nikon Coolpix P7000 cikkünket?
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a szoftver CD-n és a használati útmutatón kívül a következőket kapjuk:
- Li-ion akkumulátor (NB-7L)
- Külső akkutöltő
- nyakpánt
- csuklószíj
- USB- és A/V kábel
A fényképezőgépet a Canon Hungáriától kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A fájlnévben szereplő RAW szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezek a Canon Digital Photo Professional-ben lettek JPEG-gé átalakítva, alap beállítások mellett, de 0 zajszűréssel. A RAW-LR jelzések az Adobe Lightroom v3.3RC-ben konvertált fotókat mutatják, melyek a szoftver alapbeállításaival készültek.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!