Képminőség
Képzaj
Mivel vadonatúj fényképezőgépről van szó, egyelőre nincs Adobe által készített RAW konverter, így csak a fényképezőgép JPEG képein vizsgáljuk a különböző érzékenységeken tapasztalatható képzajt.
Az Adobe a Lightroom v4.0-ban vezette be a Canon PowerShot G1X támogatását.
Fontos tudnivaló, hogy az új Lightroom-ból kikerült a Highlight Recovery, vagyis a csúcsfények megőrzése funkció, s az automatikusan, nem kikapcsolható módon kerül beállításra, emiatt az Lightroom 4-ben nagyobb dinamika átfogású JPEG képek születnek, mint a Lightroom 3-ban. Ezen kívül a Lightroom 3 gradációs görbéjének alapbeállítása a medium contrast volt, míg a Lightroom 4 alapesetben lineáris gradációt használ. A visszafelé történő kompatibilitás és a gépi JPEG-hez való közelebbi megjelenés miatt mi a Lightroom 4 esetében is medium contrast beállítást használtunk.
Minden egyéb paraméter alapértéken maradt.
Érzékenység – képzaj
Az eredeti RAW fájlok letölthetők:
ISO100,
ISO200,
ISO400,
ISO800,
ISO1600,
ISO3200,
ISO6400,
ISO12800.
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×15 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép.
A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×15 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
A valós képminőség teszteléséhez érdemes megnyitni a teljes képet, s egy 10×13 cm-es papírképpel a kezünkben addig távolodni a monitortól, hogy nagyjából hasonló méretet lássunk, mint a kezünkben lévő fotó.
Érzékenység – képzaj; 10×13 cm-es papírképen (szimuláció)
Zajszűrés
A gépen belüli zajszűrést kicsi, normál, vagy nagy értékűre választhatjuk. RAW+JPEG együttes mentésekor a JPEG kép minden esetben normál zajszűrésű.