Értékelés
Ennek a fényképezőgépnek egy komolyabb hibája van, és azt hiszem többször is szó volt róla az előzőekben, ez pedig az árcédulája. Most utoljára puffogok azon, hogy mi kerül 460 ezer forintba egy F3,5-5,6 fényerejű, „Made in Japan” kitobjektíven, és ezzel be is fejeztem az áron való fennakadást.
Aki Leica gépet vesz, nyilván nem fog heteken át adattáblázatokat bújni és más gépekkel összehasonlítani a T-modellt. Azért veszi, mert Leica. Azon persze megint elmélázhatnánk, hogy ez a készülék mennyiben testesíti meg a legendás gépeiknél megismert hangulatot és életérzést. Úgy gondolom, hogy kézbe véve és használva nyilvánvalóan kiderül, hogy bizony megtestesíti, csak a maga XXI. századi módján. De a digitális technológia és a mobiltelefonos kezelés mögött szinte minden porcikájában ott érezhető az az odafigyelés, és átgondoltság, amiért ez a német márka híressé lett.
Kétségtelen, hogy nem ez a legtöbb szolgáltatást nyújtó MILC gép a jelenlegi piacon. Szoftveres téren itt-ott alapos fejlesztésekre szorul – például átgondoltabb kézi élességállítás, jobb személyre szabhatóság – gyártási minőségében azonban a felső kategóriát képviseli és azt hiszem képminőségben sincs szégyenkeznivalója a legjobb rendszerkompaktok mellett.
Ez a gép egyértelműen a fotósoknak készült, és nem azoknak, akik minél több menüpontot akarnak a pénzükért. Azokat célozta meg ismét a gyártója, akik ebből a márkából szeretnének kezükben tartani egy, az eddigi távmérős digitális modelljeiknél jóval olcsóbb, de mégis azokkal is összemérhető minőségű gépet, és jobbára csak a fotózáshoz feltétlenül szükséges beállításokra vágynak, mindenféle sallang, automata panoráma, HDR és egyéb színes-szagos szoftveres trükkök nélkül.
A Leica T váz bruttó 475 ezer forintért, a Vario-Elmar T 18-56mm F3,5-5,6 ASPH alapzoom bruttó 460 ezer forintért kapható.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
pozitívumok | negatívumok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- BP-DC13 li-ion akku akkumulátor
- hálózati akkumulátor töltő (6 átalakító dugóval)
- USB kábel
- szilikon nyakpánt, csatokkal
- USB kábel
A fényképezőgép kipróbálását az Leitz-Hungaria Kft. tette lehetővé. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja lapunk működését. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók Leica Vario-Elmar-T 18-56mm F3,5-5,6 ASPH, és T-M adapteres Super-Elmar-M 21mm F3,4 objektívvel (13., 14. és 15. kép) készültek.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).