Képminőség
Képzaj
Az alábbi táblázatban az összes ISO értéken elkészítettük ugyanazt a képet egy Pentax 50mm F1,8-as objektívet és kikapcsolt zajszűrést használva. A fotók legjobb minőségű JPEG-ben, illetve DNG RAW-ban készültek, melynél a Lightroom (v5.3) alap beállításaival konvertáltuk a fotókat.
Érzékenység – képzaj
Az eredeti RAW fájlok letölthetők:
ISO100,
ISO200,
ISO400,
ISO800,
ISO1600,
ISO3200,
ISO6400,
ISO12800,
ISO25600,
ISO51200
Zajszűrés
A fényképezőgép elődeitől örökölte zajszűrését. Más gyártóknál kevésbé részletesek ezek a beállítások. Általában 3-4 szűrési fokozatot kapunk. Itt is ez a helyzet, viszont minden egyes ISO értéknél külön meghatározható, hogy kikapcsolt állásban, vagy a 3 fokozat bármelyikében szeretnénk tudni a szűrés hatásfokát.
Az elődmodellhez hasonlóan, itt is erősebb ISO fokozatokon (ISO1600+) hasonlítottuk össze a különböző szűrési beállításokat.
Zajszűrés
10 x 15 cm-es papírkép méret
A szokásos ISO tesztképeink mellett azok 300 dpi-s 10×15 cm-es papírmérethez, vagyis 1228 pixel magasságúra átméretezett változatát is közzé tesszük. Digitális laborban ugyanis ekkora papírmérethez ekkora felbontású képet hoz létre a laborgép. A lent látható képeken tehát azt ellenőrizhetjük, hogy egy 10×15 cm-es papírkép nagyító alatt hogyan nézne ki.
Képminőség
RAW fájlok dinamika tartaléka
Alábbi képsorozatunkat ISO1600 érzékenységi fokozatban készítettük a RAW fájlok dinamika tartalékának vizsgálatára. Bizonyos helyzetekben – gyakran magasabb érzékenységnél – szükség lehet az expozíció módosítására, és ilyenkor nem mindegy, hogy az árnyékos és csúcsfényes területek milyen mértékben húzhatók. A DSLR gépek RAW formátuma, és ennek utófeldolgozása lehetőséget ad számunkra néhány fényértéken belüli mozgásra, ha alul, vagy felül exponáltuk a fotót.
A K-3 nem valami fényesen dolgozott, a legfényesebb területeknél. Mindössze 1 és 1/3 fényértékkel túlexpózva már a legvilágosabb részek menthetetlenül kiégtek. A DSLR-eknél nagyjából 1 és 2/3, esetleg 2 fényérték is belefér.
A sötét területeken viszont az átlagnál jobban teljesít. Még 3 Fé-vel aláexponált képet is felhúzhatunk anélkül, hogy különösebb változás mutatkozna a színekben. A zaj persze határozottabb lesz. A K-3 tehát jobban teljesít ha alulexponáljuk a képet.