Értékelés
A Sony Alpha 3000-nek nagy előnye van, egyrészt valóban hozza az APS-C szenzortól elvárható jó képminőséget, úgyhogy aki egy olyan bridge kompaktot akar, melynek még a képminősége is jó, nem fog csalódni. Másrészt már így a megjelenés környékén elég olcsón (~100 ezer forint alatt) kapható a gép, ami talán feledteti majd azt, hogy hiába szép képű és jó fogású, sok más téren ez egy szimpla kompakt. Kezelése teljesen őket idézi, és kissé ódivatú kijelzőjére, vagy évekkel elmaradt keresőjébe tekintve sincs olyan érzésünk, hogy egy drága rendszerkompakt van a kezünkben. Hát még ha azt veszem, hogy olyan apróságokkal éreztetik velünk, hogy olcsóbb gépet vettünk, mint a HDMI kimenet, a portalanító rendszer, vagy a külön RAW beállítás hiánya.
Csak akkor felejtjük el mindezt, ha objektívet kell cserélnünk, mert azért valljuk be nagy előny, hogy több tucatnyi objektív közül válogathatunk, igaz hátrány is lehet abból a szempontból, hogy meg kell őket vásárolni. Egy közepes-jobb bridge gép árszintjén a Sony 18-55mm-es optikájával együtt kapjuk, tehát jóval szerényebb zoommal, de pontosan egy bridge gépnek megfelelő kezeléssel. Mindezt sikeresen elfeledteti a fotók minősége is, így hát könnyű a választás. Aki zoomot akar vegyen HX300-at, aki jó képminőséget, az A3000-et, aki pedig a minőségi fotók mellé kis méretet és naprakész kezelést, az nézzen körül inkább a NEX-ek között.
A Sony Alpha 3000 tesztünk készítésének idején bruttó 99 900 forintos ártól megvásárolható.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen és a kezelési útmutatón kívül a következőket kapjuk:
- bajonettvédő kupak
- kit esetében az objektívet
- NP-FW50 Li-ion akkumulátor
- Hálózati kábel (akkumulátor töltéshez)
- USB kábel
- nyakpánt
A fényképezőgép kipróbálását az Sony hazai képviselete tette lehetővé. Köszönjük!
Tesztfotók
A tesztfotók Sony E 18-55mm F3,5-5,6 OSS objektívvel készültek.
A JPEG fotókat alapbeállításokkal (vagyis automatikus zajszűréssel és alap élesítéssel) készítettük, a RAW fájlokat Adobe Lightroom v5.2-vel konvertáltuk alapértékekkel, de közepes kontraszttal. A fájlnevekből leolvasható a használt érzékenység, a gyújtótávolság és a rekesz.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!
Tipp: a megjelenő új oldalon mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek az érzékenység, rekeszérték és gyújtótávolság adatai. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja oldalunk működését. Köszönjük!