Nikon D800 vs. Canon EOS-5D Mark III

0

Értékelés

Ajánló

Teljesen egyértelmű, hogy a két gép milyen elgondolás mentén készült. A D800-zal a Nikon a jelenleg legjobb felbontású fullframe DSLR megalkotására törekedett, és sikerült is neki. Vita nélkül jobb a képminősége mint a Canon EOS-5D Mark III-nak, igaz magasabb érzékenységen, vagy RAW-ban már nem nem annyira egyértelmű az előnye, csak a felbontást is figyelembe véve. Mindehhez stabil, megbízható fénymérést, profi funkciókat, és kiváló konfigurálhatóságot kapunk.

A Canon egy másik csapáson indult el. Érezhetően rágyúrt a Mark III videó teljesítményére, és még a 22 megapixeles felbontást is úgy alakította, hogy minél kevesebb kompromisszummal visszaméretezhető legyen a videókép. A jobb minőség egyértelmű, de csak abban az esetben ha megdolgozunk érte. Mind a videó, mind a JPEG minőség kissé kompromisszumos, ha a gépre bízzuk a feldolgozását, de a gyáritól eltérő képstílust feltöltve, vagy RAW utómunkával elsőrangú képminőséget kapunk kiváló állókép részletességgel, és moiré, valamint zaj nélküli mozgóképpel. Ennél a gépnél az utómunka kötelező, de persze a 36 megapixel előnyét ezzel sem pótolhatjuk. A huszon-megapixeles mezőnyben azonban semmi szégyenkeznivalója. A Canon ezzel együtt az AF-rendszer, a gyors sorozat, és az egy lépéssel előrébb járó kereső, valamint kijelző tekintetében adja fel a leckét a Nikonnak.

Amellett, hogy mindkét gép jól használható a másik „szakterületén” is, a Canonnal jobban járnak az esküvői- és riport fotósok, – és ha a tömörítetlen videó hiányát nem nézzük, a videósok -, a Nikon viszont a tájképeknél vagy mondjuk a nagyobb felbontást igénylő reklámfotóknál mutatja meg oroszlánkarmait.

Tesztképeink

A Nikon D800 és Canon EOS-5D Mark III fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük, hogy melyik fényképezőgép modellel és milyen formátumban készültek. A fájlok minden esetben módosítatlanok. A képek Nikkor AF-S24-120mm F3.5-5.6G IF-ED VR, és Canon EF 24-105mm F4.0L IS USM objektívvel készültek.

Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).

A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!