Az energia mellett a tárkapacitás az, amiből sosem áll elég a mai fotós rendelkezésére. Egy-egy fotózás során ma már úgy röpködnek a gigabájtok, hogy a korábban megtölthetetlennek hitt merevlemezek is napok vagy hetek alatt megtelnek. Amellett, hogy a képek archiválása drága mulatság, még macerás is. Ha az ember jól akarja csinálni, akkor minden anyagáról legalább két példányban kellene másolattal rendelkeznie úgy, hogy a tárkapacitás könnyedén bővíthető legyen. Megoldás már régóta létezik, mégsem élünk vele. A kanadai CRU-DataPort az egyik ilyen megoldás szállítója. Asztali és hordozható változatban kínálnak merevlemezes tároló eszközöket, amivel a sima mindennapi adattárolás és a szükséges backup is megoldható. A PMA-ra az USB 3.0-ás csatolóval ellátott RTX100-3SJ és RTX100-3Q modellekkel készültek, de ennél szerintem érdekesebb a szintén viszonylag új ToughTech Duo modell, ami egy hagyományos 3,5″-es merevlemez házban kínál hordozható RAID megoldást. Az alumínium házba csavarhúzó nélkül szerelhető keretekkel két darab 2,5″-es merevlemez tehető, amelyek RAID 0 (stripe) és RAID 1 (mirror) eljárással fűzhetők össze attól függően, hogy a tömb sebessége vagy hibatűrése a cél. A készülék áramellátása a Firewire 800-as portról is biztosítható, így nincs szükség hálózati adapterre, de USB porton keresztül történő használathoz nemzetközi csatlakozókkal is felszerelt hálózati adaptert mellékelnek. A dobozban nincs ventilátor, így mindössze a lemezek által keltett zajjal kell számolni. A kijelzővel és kezelőfelülettel ellátott ToughTech Duo ára 499 dollár. A cég USB csatlakozós pendrivehoz hasonló eszközzel képes a mobil merevlemezen lévő adatok titkosítását is biztosítani. Megrendelőik között titkosszolgálatok is szerepelnek, de a termék mindenki számára elérhető.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Minolta és Sony Alpha történelem
1 órás videóban beszélget Chelsea és Tony Northrup a Minolta és Sony Alpha fényképezőgépekről, egészen 1928-tól, érintve a Minoltaflex TLR, a cserélhető objektíves Minolta...
A mélységélesség
Ismét egy jó videót készített a Filmmakers IQ. Ahogyan már megszokhattuk John P. Hess-től, megint egy igen minőségi és jól érthető videót...
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
Élethűbb szemek 3 egyszerű lépésben
Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben.
Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők:
1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben