Címlap 2021

Archívum

OM System M.Zuiko Digital ED 20mm f/1,4 Pro – teszt

Kipróbáltuk az OM System első, saját márkanév alatt megjelent objektívét, a kicsi és könnyű, mégis jó fényerőt kínáló, profiknak szánt standard fixet.

Sigma 16-28mm f/2,8 DG DN | Contemporary – teszt

Kipróbáltuk a Sigma könnyű, de mégis f/2,8 fényerőt kínáló ultranagy látószögű zoomját, amelynek minden fotóstáskában ott lenne a helye.

Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG DN OS | Sports – teszt

Lehet-e kisebb és könnyebb egy teleobjektív anélkül, hogy ne romoljon a képminősége? Tesztünkből erre is fény derül.

Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm f/4 PRO – teszt

Nem csak ultranagy látószöget, de standard perspektívát is tud a micro FourThirds gépekhez készült új, összecsukható kialakítású, teljes zoomtartományban f/4 fényerejű objektív. Megnéztük, milyen képminőséget kapunk tőle.

Sigma 35mm f/1,4 DG DN | Art – teszt

Alaposan próbára tettük a Sigma idén megjelent új, f/1,4 fényerejű 35mm-es fixét. Cikkünkben azt is megmondjuk, mi az eltérés közte és a 35mm f/1,2 DG DN | Art között, és milyen kompromisszumot kell kössünk a könnyebb modellért.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 24-200mm f/4-6,3 VR – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon első utazózoom objektíve, amit a full-frame szenzoros tükör nélküli rendszerhez fejlesztettek.

Sigma 24mm f/2 DG DN | Contemporary – teszt

A Sigma „I” szériája töretlenül bővül és egyre több remek fix gyújtótávolságú objektívet kínál. Tesztünkben bemutatjuk a legnépszerűbb nagylátószög tartományában dolgozó jó fényerejű, mégis kedvező árú és kis tömegű 24mm-es f/2-es objektívet.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Miért fontos a tömörítetlen HDMI kimenet?

Ha azt mondjuk videofelvétel, nyilván mindenki legyint egyet, mondván ez már minden mai gépben benne van. Ha azt mondjuk 4k, akkor még sokan fel...

Villanó suli

Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.

Élethűbb szemek 3 egyszerű lépésben

Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben. Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők: 1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...

Minden, amit a LUT-ról és LOG-ról kezdőként tudnod kell

Profi videográfusok számára a LUT és a LOG olyan, mint séf számára a wok és a fakanál. Nélkülük nem sokra mennének. De mik ezek a...

Az igazi mosoly titka?

Ne mondassunk í betűs szavakat, használjunk más trükköt! Erről szól(hatna) az alábbi videó. Bizonyára sok fotós szembesül első portréfotózásán, vagy csoportkép készítésén...