Címlap 2021

Archívum

OM System M.Zuiko Digital ED 20mm f/1,4 Pro – teszt

Kipróbáltuk az OM System első, saját márkanév alatt megjelent objektívét, a kicsi és könnyű, mégis jó fényerőt kínáló, profiknak szánt standard fixet.

Sigma 16-28mm f/2,8 DG DN | Contemporary – teszt

Kipróbáltuk a Sigma könnyű, de mégis f/2,8 fényerőt kínáló ultranagy látószögű zoomját, amelynek minden fotóstáskában ott lenne a helye.

Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG DN OS | Sports – teszt

Lehet-e kisebb és könnyebb egy teleobjektív anélkül, hogy ne romoljon a képminősége? Tesztünkből erre is fény derül.

Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm f/4 PRO – teszt

Nem csak ultranagy látószöget, de standard perspektívát is tud a micro FourThirds gépekhez készült új, összecsukható kialakítású, teljes zoomtartományban f/4 fényerejű objektív. Megnéztük, milyen képminőséget kapunk tőle.

Sigma 35mm f/1,4 DG DN | Art – teszt

Alaposan próbára tettük a Sigma idén megjelent új, f/1,4 fényerejű 35mm-es fixét. Cikkünkben azt is megmondjuk, mi az eltérés közte és a 35mm f/1,2 DG DN | Art között, és milyen kompromisszumot kell kössünk a könnyebb modellért.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 24-200mm f/4-6,3 VR – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon első utazózoom objektíve, amit a full-frame szenzoros tükör nélküli rendszerhez fejlesztettek.

Sigma 24mm f/2 DG DN | Contemporary – teszt

A Sigma „I” szériája töretlenül bővül és egyre több remek fix gyújtótávolságú objektívet kínál. Tesztünkben bemutatjuk a legnépszerűbb nagylátószög tartományában dolgozó jó fényerejű, mégis kedvező árú és kis tömegű 24mm-es f/2-es objektívet.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Heti Fortepan – 9.: Borzalom pasztell-színekben

A válogatás a második világháború egyik legnagyobb lengyelországi gettójának színes felvételeit mutatja be.

Ékszerfotózás egyszerűen

A Photigy pár hónapos kihagyás után ismét ingyenes oktatóvideót tett közzé. Aki már próbált ékszert fotózni, biztosan tudja, hogy a tükör, mint alap, nem jó...

Így fotózz extrém hidegben

Vajon kell-e félnünk a nagyon hidegben való fotózástól? Árthat-e a gépünknek a nagy hideg? Tények és tévhitek az extrém hidegben való fotózásról. Ismét...

Ennyit számít pár milliméter a nagylátószögnél

Fotózással most ismerkedők számára általában elég nehéz megérteni olyan fogalmakat, mint érzékenység, zársebesség, mélységélesség, de még a látószög és a gyújtótávolság közötti kapcsolatnál is...

Tűz a víz alá! – Víz alatti fotózás fortélyai

Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén). A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek. Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.