Címlap 2021

Archívum

OM System M.Zuiko Digital ED 20mm f/1,4 Pro – teszt

Kipróbáltuk az OM System első, saját márkanév alatt megjelent objektívét, a kicsi és könnyű, mégis jó fényerőt kínáló, profiknak szánt standard fixet.

Sigma 16-28mm f/2,8 DG DN | Contemporary – teszt

Kipróbáltuk a Sigma könnyű, de mégis f/2,8 fényerőt kínáló ultranagy látószögű zoomját, amelynek minden fotóstáskában ott lenne a helye.

Sigma 150-600mm f/5-6,3 DG DN OS | Sports – teszt

Lehet-e kisebb és könnyebb egy teleobjektív anélkül, hogy ne romoljon a képminősége? Tesztünkből erre is fény derül.

Olympus M.Zuiko Digital ED 8-25mm f/4 PRO – teszt

Nem csak ultranagy látószöget, de standard perspektívát is tud a micro FourThirds gépekhez készült új, összecsukható kialakítású, teljes zoomtartományban f/4 fényerejű objektív. Megnéztük, milyen képminőséget kapunk tőle.

Sigma 35mm f/1,4 DG DN | Art – teszt

Alaposan próbára tettük a Sigma idén megjelent új, f/1,4 fényerejű 35mm-es fixét. Cikkünkben azt is megmondjuk, mi az eltérés közte és a 35mm f/1,2 DG DN | Art között, és milyen kompromisszumot kell kössünk a könnyebb modellért.

Nikkor Z 24-50mm f/4-6,3 – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon Z 5-höz kínált kitobjektív a nagy felbontású Z 7 vázon. Megéri megvenni, ha egy kicsi és könnyű utazó objektívet keresünk?

Nikkor Z 20mm f/1,8 S – teszt

Alaposan próbára tettük a Nikon tükör nélküli, full-frame szenzoros fényképezőgépeihez készült ultranagy látószögű, fix gyújtótávolságú objektívét.

Nikkor Z 24-200mm f/4-6,3 VR – teszt

Kipróbáltuk mit tud a Nikon első utazózoom objektíve, amit a full-frame szenzoros tükör nélküli rendszerhez fejlesztettek.

Sigma 24mm f/2 DG DN | Contemporary – teszt

A Sigma „I” szériája töretlenül bővül és egyre több remek fix gyújtótávolságú objektívet kínál. Tesztünkben bemutatjuk a legnépszerűbb nagylátószög tartományában dolgozó jó fényerejű, mégis kedvező árú és kis tömegű 24mm-es f/2-es objektívet.

Nikkor Z 70-200mm f/2,8 VR S – teszt

Alaposan megnéztük, hogy mit tud a tükör nélküli Nikon rendszerhez készült első telezoom objektív.

NÉPSZERŰ CIKKEK

A fotográfia története 5 percben

Érdekel a fotózás története, de nincs időd könyvtárba menni? Ráadásul olvasni sem szeretsz? Akkor ezt a videót mindenképpen látnod kell! A COOPH-os...

Közkívánatra: ND szűrők jelölései és hatékonyságaik

Előző blogbejegyzésünkben az ND szűrők két féle jelöléséről, és azok átváltásának képletéről írtunk. A száraz matematika helyett azonban sokszor valóban egyszerűbb egy összefoglaló táblázat,...

Te is használod a hisztogramot? És egészen biztos vagy benne, hogy JÓL használod?

A hisztogram ma már sok-sok fényképezőgép alap szolgáltatásai között is megtalálható, így nem csak a profik, de a haladó amatőr, vagy akár a hobbifotósok...

Így fotózhatsz szétrobbanó izzót

Érdekes képek készülhetnek egy gyors mozgású, igen rövid ideig tartó esemény, pl. törés, vagy robbanás megörökítésekor. Jay P Morgan megmutatja, hogyan érdemes próbálkozni, ha...

Interpolációs eljárások

Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat. Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.